Viljandi vald meelitab romantilise videoga maale elama

Tarvastu käsitöökoda asub Mustlas.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Järgmise nädala laupäeval, 28. septembril on üle-eestiline “Maal elamise päev”, mis propageerib maaelu. Korraldajate kinnitusel on see külastussündmus, mille fookuses on elukeskkond maal koos sealsete teenuste, töökohtade, seltsitegevuse, vaba aja veetmise võimaluste ning pakutavate elukohtadega.

Viljandi vallas võtavad külalisi vastu Mustla ja Holstre kella 11–16. Staap asub Tarvastu käsitöökojas, kus on avatud kohvik, õpituba, saab vaadata muuseumi ja raamatukogu ning teha ringkäigu käsitöökojas. Viljandi vallast osalevad ja ootavad külla veel Tarvastu gümnaasium ja lasteaed, osaühingud Karpo ja Roni Rem, Linnamäe talu, Kärstna hooldekodu ja Holstre küla.  

Kogu Eestis avab kõigile huvilistele uksed 35 valda Hiiumaalt Setomaani ja Alutaguselt Häädemeesteni. 

"Loodetavasti aitab see päev inimestel, kes on otsustanud maale elama minna, teha teadlikumaid valikuid – see on parim võimalus võimaliku uue elukohaga põhjalikult tutvuda," rääkis külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

"Maal elamise päeval" on huvilistele avatud kohalikud koolid, lasteaiad, hooldekodud, huvialaringid, noortekeskused, külakogukonnad, seltsid, tööjõudu vajavad ettevõtted, vallamajad ja teeninduspunktid.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles