Politseijuht: kahtlustatava tabamiseni viisid põhjalik töö ja õnn

Sakala andmetel oli arvataval tapjal majapidamine samas külas, kus elas Ülle.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi politseijuhi Margus Sassi seletust mööda püüdis 35-aastase Ülle tapja igati oma teo jälgi peita, kuid ühelt poolt õnn ja teiselt poolt suur töö aitasid politseinikel juhtumi avastada.

«See oli ehe tapmislugu, kus tapja üritas jälgi varjata lootuses, et teda ei tabata,» selgitas Margus Sass. Politseijuht tunnistas, et lisaks põhjalikule ja suurele politseitööle oli juhtumi avastamises ka õnne ning seda eeskätt surnukeha leidmises.

Koht, kust Ülle leiti, on Sassi seletust mööda tõepoolest väga kõrvaline ja inimesi satub sinna haruharva. «Kellelegi jäi seal järve ääres midagi silma, ta otsustas seda kontrollida ja nii see juhtus,» selgitas Sass surnukeha leidmist. Just see andis politseinikele võimaluse alustada väga põhjalikku uurimist, sest ohvrit leidmata on keeruline kedagi tapmises süüdi mõista.

Tapmise arvatavad põhjused on politsei andmetel isiklikud ja neid ei avaldata.

Kahtlustataval on majapidamine samas külas, kus elas Ülle, kuid kohalikud, kellega Sakala on vestelnud, teda eriti ei tundnud. Üllet märgati viimati Veisjärve külas asuva Karuli bussipeatuse juures, kui ta liinibussist maha tuli. Seal elava Rein Perve sõnul kõndis Ülle tema majast mööda ning jäi järgmise maja juures seisma, kust väljus seal elav mees. Naine ja mees olevat omavahel pisut tee peal rääkinud ja siis järgnes Ülle mehele hoovi. Pärast seda Üllet enam ei nähtud.

Tagasi üles
Back