Politsei pidas kinni Ülle tapmises kahtlustatava mehe

Kadumise päeval tuli selles bussipeatuses Kärstna külje all Ülle bussist maha ning pidi suunduma kodu poole.

FOTO: Marko Saarm

Täna teatas politsei, et pidas eile Pärnumaal kinni 30-aastase mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada Viljandimaal kadunuks jäänud ja surnuna leitud 35-aastase Ülle tapmises.

Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel tuli Ülle 27. augustil oma kodukandis bussist maha ning tegi koduteel juttu talle tuttava 30-aastase mehega. Pärast seda ei näinud Üllet enam keegi, ta kuulutati teadmata kadunuks. Piirkonnas korraldati mastaapsed maastikuotsingud ning paralleelselt kogus politsei oma allikatest juhtunu kohta lisainfot, mis viis veendumuseni, et naise kadumine ei ole tema vaba tahe. Juhtunu uurimine jätkus kriminaalmenetluses.

Naise vägivallatundemärkidega surnukeha leiti 9. septembril Mulgi vallas järvest, mis asub ligikaudu 50 kilomeetri kaugusel Ülle kodust ja kohast, kus teda viimati nähti. Sündmuskohal, kust surnukeha leiti, töötasid politseiuurijad, kriminalistid ja teised korrakaitsjad, et koguda kõik tõendid, mis annaks aluse kuriteos kahtlustatav mees esimesel võimalusel kinni pidada.

Politseioperatsiooni käigus pidas politsei eile, 11. septembri õhtul Pärnumaal kinni 30-aastase mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes kahtlustatakse Ülle tapmises. Kehtivaid kriminaalkaristusi kahtlustataval ei ole.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul esitab prokuratuur kohtule taotluse kahtlustatava vahistamiseks. "Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse veel naise täpne surma põhjus, tapmisele eelnenud sündmused ja muu vajalik info. Mees on praeguseks tapmises kahtlustatavana üle kuulatud. Toime on pandud tapmine ehk raskeim isikuvastane kuritegu, millega võeti teiselt inimeselt elu ja lisaks riivati oluliselt kohaliku kogukonna turvatunnet. Mehe käitumist ja kuriteo raskust hinnates on põhjust arvata, et vabaduses võib ta hakata uurimisest kõrvale hoidma või panna toime uue kuriteo, ja seetõttu taotleb prokuratuur kohtult tema vahistamist," ütles Liiva.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et tegu on harukordse juhtumiga, kus Lõuna-Eesti ühes turvalisemas külas satub koju suunduv naine päise päeva ajal nii raske kuriteo ohvriks. "Praegu saame öelda, et ohver ei olnud valitud juhuslikult, vaid kuritegu toimus isiklike suhete pinnalt. Selle juhtumi võimalikult kiire lahendamine ja kogukonnale turvatunde tagasi andmine oli algusest peale ja on endiselt politseile väga oluline. Uurijad andsid endast parima, et murest murtud lähedastele vastused anda, tõendid leida, kahtlusalune kindlaks teha ning ta kinni pidada. Kahjuks ei ole meie võimuses Üllet tagasi tuua, kuid vähemalt saame kinnitada, et kuriteos kahtlustatav on arestimajas ja uurimise all," ütles politseijaoskonna juht.

Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega. Uurimist juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles