R, 9.12.2022

Taas selgitatakse välja Viljandimaa parimad ettevõtted

Kell 13.35 lisatud parandus
Alice Lokk
, reporter
Taas selgitatakse välja Viljandimaa parimad ettevõtted
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu sai aasta ettevõtja tiitli Mangeni PM. Pildil ettevõtte esindaja Taavo Šefer.
Mullu sai aasta ettevõtja tiitli Mangeni PM. Pildil ettevõtte esindaja Taavo Šefer. Foto: Marko Saarm

Ajaleht Sakala, Viljandimaa arenduskeskus ja omavalitsuste liit kuulutavad taas välja ettevõtluskonkursi, et tunnustada Viljandimaa tublimaid ettevõtteid.

Viljandimaa arenduskeskuse kodulehe teates on kirjas, et Viljandimaa ettevõtluse auhind on maakonna kõrgeim tunnustus ettevõtjatele ning selle jagamisega väärtustatakse maakonna ettevõtjate tegevust.

Konkursi käigus selgitatakse välja parimad ettevõtted viies Viljandimaale kõige tähtsamas valdkonnas: aasta ettevõte, aasta teenus või toode, maaelu edendaja, särav startija ja loomeettevõte.

Kandidaate hindab kümneliikmeline komisjon, mis koosneb ettevõtjatest ning Sakala, omavalitsuste ja Luminor Banki esindajatest. Kui avaliku konkursi käigus ei esitata piisavalt sobivaid kandidaate, korraldab hindamiskomisjon ise andmete kogumise.

Auhindadele on võimalik kandideerida ettevõtetel, kes täidavad ankeedid koos statuudis nimetatud näitajatega. Lisaks võetakse aluseks Äriregistris 2018. aasta kohta olevad majandustulemused.

Kandideerida saab 31. oktoobrini. Auhindade väljaandmise üldkriteerium on, et kandideerival ettevõttel ei tohi selle aasta 31. oktoobriks olla maksu- ja tolliameti andmetel maksuvõlga.

Sakala peatoimetaja Hans Väre ütles, et ühest küljest on ettevõtlusvõistluse mõte leida üles kõige paremad Viljandimaal väljamõeldud tooted ja firmad, kuid teisalt tahetakse sellega inimestele meelde tuletada, kui tähis on ettevõtjate osa ühiskonnas. "Tegelikult me teame ju kõik, et raha ei tule seina seest, nagu piim ei tule poest. Keegi peab ka looma ja riskima, et tekiks uusi väärtusi ja Eesti elujärg paraneks. See keegi on ettevõtja. Kui poleks neid, ei oleks enamikul meist töökohta, ei tekiks maksuraha, mida ümber jagada, ega oleks ka eluks vajalikke tooteid ja teenuseid, mida tarbida," rääkis Väre. "Või siis oleks meil üks teine riigikord, kus kõige eest hoolitseb valitsus, aga seda, kui hästi see toimib, on suurem osa Eesti elanikest omal nahal juba mõnekümne aasta eest kogenud.“

Parimad kuulutatakse välja auhinnagalal 29. novembril. Veebis üle kantava auhinnatseremooniaga samal päeval ilmub Sakala vahel ettevõtluskogumik, milles tutvustatakse kõiki nominente ning antakse ülevaade suurema käibe ja töötajate arvuga ettevõtetest ning suurematest maksumaksjatest.

Mullu sai Viljandimaa aasta ettevõtjaks Põhja-Sakala vallas Kõos tegutsev osaühing Mangeni PM, kes tegeleb loomakasvatuse ja piimatootmisega. Parimaks maaelu edendajaks sai osaühing Combimill Sakala. Parima loovettevõtte tiitel läks Knittexi brändile Wool in Love. Säravaimaks startijaiks kuulutati Laidoneri KV ja renoveeritud Park Hotell Viljandi. Parima toote valmistajana tunnustati osaühingut Solarstone. 

12. septembril kell 13.35 parandatud faktiviga. Pildil on Mangeni PM esindaja Taavo Šefer. Loo autor Alice Lokk palub vabandust.

Märksõnad
Tagasi üles