Viljandi mees tegi vähiravifondile päranduse

Vähiravifond Kingitud Elu aitas möödunud suve jooksul mitmeid abivajajaid. Pildi peaminister Jüri Ratas fondile toetusi kogumas.

FOTO: Margus Ansu

Tänavu suvel sai vähiravifond Kingitud Elu ajaloo esimese päranduse. 

Viljandi mees Kaljo tegi 2016. aastal testamendi, millega määras fondile 4000 eurot. Maaparandajana töötanud Kaljo võitles kõrges eas eesnäärmevähiga ja jäi sellele tänavu kevadel alla. Enne surma otsustas ta testamendiga kinkida kellelegi teisele võimaluse elada. 

"Kindlasti on see väga inspireeriv ja isetu mõte – vähki põdedes teha selline kingitus kellelegi teisele," ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu. 

Ehkki fondi laekus kolme kuu jooksul ka väga palju annetusi, rohkem kui 600 000 eurot, püsib abivajaduse foon tugev ning väljamakstavad summad ületavad jätkuvalt fondi laekuvaid summasid. "Seni oleme õnneks saanud toetada absoluutselt kõiki abivajajaid, kes meie poole pöörduvad ja kuuluvad fondi sihtrühma. Selle eest suur tänu ja kummardus meie

lahketele annetajatele ja tublidele vabatahtlikele," lausus Tänavsuu.

Kingitud Elu toetas suve jooksul 80 Eesti inimese ravi ning raviarveid tasuti rohkem kui 652 000 euro eest. Endiselt jõuab fondini keskmiselt üks abitaotlus päevas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles