Lapsed värvivad ametite maja

Värviliste kolmnurkade hulk ametite maja külgseinal kasvab iga päevaga. Viljandi kunstikooli õpilased maalivad sellele ornamete veel terve nädala, kuni linna aastapäevapidustusteni.

Kunstikooli direktor Kadri Kallast selgitas, et Viljandi sünnipäevaks tahetakse tuua linnaruumi üks kunstiteos. "Alustasime eile kahe grupiga ning ka täna jätkab tööd kaks õpilaste rühma." 

Eile ja täna maalitu vahel silm ernevust ei märka, sest muster seinal oleks justkui ühe inimese maalitud. 

Noori juhendab kunstnik Maari Soekov. Tema loodud kavand hoiab teost raamides, kuid laseb noortel olla loominguliselt vabad. Õpilased joonistavad seinale kolmnurki ning püüavad oma loominguga sobituda varem loodusse. Teose valmimiseks kasutatavad värvitoonid on kunstnik valinud linna tunnusmärkides kasutatavate sarnased. Kuidas õpilased värve kolmnurkades kasutavad, selle valivad nad ise.

Kadri Kallasti sõnul jätab valmivasse töösse oma pintslitõmbed iga kunstikooli õpilane, sest kõik rühmad pühendavad sellele mõne tunni.

"Kui vihma peaks sadama ja õues töötada ei saa, värvime sama tehnikaga toas ning need dekoratsioonid paigaldame linna sünnipäeval Turu tänavale," rääkis direktor. 

Tagasi üles