N, 8.12.2022

Ugala juubelihooaja avaõhtu toob peale 100-aastase lavale teatri naiste meeste bändi 

Sakala
Ugala juubelihooaja avaõhtu toob peale 100-aastase lavale teatri naiste meeste bändi 
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ansambel Mahavok kogunes aastal 1982.
Ansambel Mahavok kogunes aastal 1982. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeval, 14. septembril avab Ugala teater oma 100. hooaja. Avalavastusena tuuakse publiku ette "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus", mis põhineb Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni nüüdseks ligi 40 keelde tõlgitud romaanil.  

Pärast esietendust on pidu ansambliga Mahavok. Bänd astub korraldajate teatel Ugalas üles tantsulise erikavaga, viies publiku ajarännakule oma parimate palade saatel. Mahavok esineb koosseisus Heini Vaikmaa (kitarrid, klahvpillid ja elektroonika), Kalev Aas (klahvpillid), Raul Arras (basskitarr), Karl-Juhan Laanesaar (trummid) ja Taavi Vaikmaa (visuaalid). Solistid on Anet Vaikmaa ja Marten Kuningas.

Kavas on ka tantsulaager, kus tantsitakse muusikavideote eeskujul ja eestantsijaid silmas pidades. Eestantsijad on koreograafid-tantsijad Britt Kõrsmaa, Märt Agu ja Oliver Soomets ning üllatuskülalistena ka Ugala näitlejad.  

Lavale on oodata eksklusiivset koosseisu Ugala Naiste Meeste Bänd. See ühendab nelja meest, Trad.Attack!-i trummarit Tõnu Tublit, kitarrivirtuoos Andre Maakerit, jalgpallikohtunikust trupijuhti Karl Kena ja näitleja Martin Milli, kelle elukaaslased töötavad Ugala teatris. Bändi moodustavad nad ainult üheks esinemiseks, et üllatada oma elukaaslasi, publikut ja ilmselt ka iseennast.

Teatrisõpradele ei vaja tutvustamist Eesti Draamateatri naiskanneldajate ansambel Eluõied, mille originaalkoosseisu kuulusid Maria Klenskaja, Terje Pennie, Ülle Kaljuste ja Garmen Tabor. Bänd on öelnud, et üheskoos nad enam kunagi ei esine. Üheks õhtuks moodustatakse aga kandleküttebänd Eluõied 2, mille ridades astub peale Ugala näitleja Terje Pennie ja Ugala teatri juhi Garmen Tabori publiku ette ka elektrifitseeritud kandlega huligaanitsev näitleja ja lavastaja Ott Aardam.

Veel astub hooaja avapeol publiku ette suur hulk teatraalist melomaane, kes kõik on seotud Ugala teatriga ja kelle nimed pikemat tutvustamist ei vaja. Tantsumuusikat mängivad Tanel Jonas, Ingomar Vihmar, Hilje Murel, Üllar Saaremäe, Erni Kask, Rait Õunapuu ja Karl Robert Saaremäe, Gert Raudsep ja Heivi Saaremets, Luule Komissarov ja Heigo Teder.

Märksõnad
Tagasi üles