Väärikate ülikool valmistub uut õppeaastat alustama

Väärikate ülikooli mullune avaloeng ilmast tõi kohale väärika hulga huvilisi. Pillimänguga alustas oma loengut sünoptik Ele Pedassaar.  

FOTO: Elmo Riig

Viljandi väärikate ülikooli uus õppeaasta algab teisipäeval, 17. septembril. Loengud hakkavadki olema kord kuus teisipäeviti: kella 16–17.30 Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Kevadel, eelmise õppeaasta lõpul, sai tunnistuse 117 inimest, üle-eelmisel õppeaastal oli õppureid 54. Tänavu arvestavad korraldajad umbes 130 huvilisega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"Möödunud aastal tuli õppureid nii palju, et ühte ruumi ei mahtunudki ära," rääkis väärikate ülikooli eestvedaja Piret Aus. "Tänavu olen targem: broneeritud on kaks ruumi. Teises ruumis kuvame esineja suurele ekraanile, aga ta kindlasti käib ka ise selles ruumis ja näitab, et on päriselt olemas."

Sügissemestri avaloengu peab Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk, kes kõneleb elukestvast õppest ja selle tähtsusest. Sel semestril on kavas neli loengut. Oktoobris räägib Tuglase seltsi juhataja pedagoogikadoktor Jaana Vasama teemal "Põhjapõder ja libahunt – kultuuride erinevused", novembris heidab Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja folkloristikadoktor Tiia Ristolainen pilgu eesti surmakultuurile ning aasta viimane loenguõhtu on ülikooli religioonipsühholoogia professori Tõnu Lehtsaare päralt: tema mõtiskleb hetke tähenduse üle. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles