Avatakse vast remonditud Paalalinna kool

Reedel avatakse taas Paalalinna kool.

FOTO: Marko Saarm

Reedel kell 13 avatakse Viljandis pidulikult kapitaalremondi läbinud Paalalinna kool. Ligi viis miljonit eurot maksma läinud ehitus oli Viljandi linna viimaste aastate suurim investeering.

Linnavalitsuse edastatud pressiteates on kirjas, et möödunud aasta veebruaris alanud ehitustööd kestsid üle aasta ja said valmis tänavu augusti keskpaigas. 1965. aastal ehitatud koolihoones said uueks kõik õppe- ja administratiivruumid, võimla, kommunikatsioonid ja õueala.

Kooli direktori Aavo Palo sõnul vastab renoveeritud maja igati koolipere ootustele. "Siin on hea tasakaal konservatiivsete ja innovaatiliste lahenduste vahel. Kindlasti annab koolile palju juurde uus õueala, mis pakub võimalusi vabas õhus tegutsemiseks," ütles direktor. Ta lisas, et eriti on koolimajas märgata akustika paranemist, see avaldub nii koridorides, aulas kui ka spordisaalis.

Linnapea Madis Timpson ütles, et Viljandi on teinud linna haridusvõrgu korrastamiseks suuri investeeringuid ja see suund peab jätkuma. "Mul on hea meel, et viimane remonti oodanud Viljandi põhikool lõpuks korda sai. Linna investeeringud haridusse pole sellega aga lõppenud. Alanud on Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppehoone kapitaalremont ja järjekorras ootavad järgmised lasteasutused. Nende korrastamine on endiselt Viljandi linnavalitsuse prioriteet," selgitas linnapea.

 Paalalinna kooli remont läks maksma 4,8 miljonit eurot. Ehituse peatöövõtjad olid Silindia Ehitus, Ehitus5Eco ja Esro, projekteeris Sweco Projekt ning ehitusjärelevalvet tegi Sweco Est. 

Õppehoone rekonstrueerimist kaasrahastas 3,1 miljoni euroga Euroopa regionaalarengu fond koolivõrgu korrastamise meetme kaudu.

Põhikoolina tegutsevas Paalalinna koolis asub tänavu õppima 462 last, esimesse klassi astujaid on 61.

Tagasi üles