September võiks mööduda alkoholita

Tervise arengu instituut kutsub kampaaniaga "Septembris ei joo!" lahkuma poest alkoholipudeliteta.

FOTO: Elmo Riig

Täna algas tervise arengu instituudi kampaania "Septembris ei joo", millega kutsutakse inimesi võtma septembris puhkust alkoholist. Mullu liitus aktsiooniga ligi 28 000 inimest.

Tänavuse kampaania moto on "Võta alkoholist puhkust!".

Aktsiooniga on kutsutud liituma kõik, olenemata sellest, kui palju keegi alkoholi tarvitab. Alkoholist loobumine kas või lühikeseks ajaks tuleb kasuks kõigile.

Eesti inimeste alkoholitarvitamine on aastatega tunduvalt vähenenud, kuid see on siiski laialt levinud. Kuu aega ilma alkoholita aitab mõista, millist rolli alkohol elus täidab. Alkoholivaba periood ei ole millestki loobumine, vaid millegi väärtusliku saamine – aina enam teaduslikke tõendeid räägib sellest, et ei ole olemas tervisele ohutut alkoholikogust.

"Olenemata sellest, mida me oleme kuulnud või soovime uskuda, pole alkohol meie kehale hädavajalik aine ja selle puudumine ei tekita ühtegi probleemi," kommenteeris tervise arengu instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel. "Andes endale puhkust alkoholist, teed kingituse oma vaimsele ja füüsilisele tervisele."

Kampaaniaga liitunuid aitab igapäevaste nõuannetega ning ergutab vastu pidama puhkusejuht, keda etendab noor näitleja Karolin Jürise.

Tagasi üles