Nädala maja. Üheksa ametit, kümnes ...

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy
Ametite maja kavatsetakse lammutada tuleval aastal. Iseseisvuse taastamise järgsel ajal on seda korduvalt eri otstarbel ümber ehitatud.
Ametite maja kavatsetakse lammutada tuleval aastal. Iseseisvuse taastamise järgsel ajal on seda korduvalt eri otstarbel ümber ehitatud. Foto: Marko Saarm

Niinimetatud ametite maja Vabaduse plats 6 on vist küll kõige multifunktsionaalsem hoone Viljandis. Ehitatud omal ajal muu hulgas selleks, et kommunistliku partei kohalikud ninad saaksid tribüünilt rahvahulkadele lehvitada, on ta iseseisva Eesti ajal teeninud riigimaja ja ärihoonena ning pakkunud peavarju turismiinfopunktile. Viimastel aastatel on ta olnud ka kooliks ja lasteaiaks. See ülesanne ähvardab aga jääda viimaseks, sest linnavalitsuse plaani järgi peaks ametite maja tuleval aastal keskväljaku uuendamise käigus maa pealt kaduma.

Esialgu ei oska linnavõimud veel öelda, kas kommunistidele ehitatud hoone asemele kerkib kunagi samal kohal olnud vabadussõja võidusamba koopia või uue kontseptsiooniga vabadussõja mälestusmärk või markeeritakse kunagine monument mingil muul moel.

Tagasi üles