Pärsti mõis astus ühendusest välja

Pärsti mõisas tegutseb Viljandi valla Päikesekiire lasteaia õppekoht. Selle töötajad on oma puhkuse ajast korraldanud külastuspäeva, et huvilised saaksid mõisamajaga tutvuda.

FOTO: Marko Saarm

Järgmisel aastal ei osale Pärsti mõis 15 aasta pikkuse traditsiooniga üle-eestilises külastusmängus «Unustatud mõisad». Põhjendusena tõi Pärsti mõisas asuva lasteaia juht välja selle, et töötajad korraldavad üritust puhkuseajast ja seda on neile raske hiljem kompenseerida.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«See on tore traditsioon, aga me vajame uusi väljakutseid,» ütles direktor Ast­ra Jamnes. Edaspidi soovib Pärsti mõis uksed külalistele avada uuel moel. Mida seal tuleval aastal oodata võib, Jamnes praegu veel öelda ei osanud.

«Unustatud mõisate» külastusmäng kestab igal suvel neli päeva ja nende ajal on Eesti mõisakoolide ühenduse liikmetel võimalik avada oma uksed huvilistele. Kuupäevad määrab kindlaks ühendus ning mõisa ülesanne on neil päevadel kella 10–18 korraldada igal täistunnil giidiga ekskursioon. Pärsti mõisas käis sel suvel nelja «Unustatud mõisate» päeva jooksul huvilisi saja ringis, korraldajaid ja tegijaid oli seitse.

Tagasi üles