Passi võib taotleda nüüd ka iseteenindusest

Eesti kodaniku pass

FOTO: Arvo Meeks

Eelmise nädala lõpust saab politsei- ja piirivalveameti iseteeninduskeskkonnas lisaks ID-kaardile taotleda Eesti kodaniku passi nii endale kui oma alaealisele lapsele.

Täiskasvanud Eesti Vabariigi kodanik saab politsei- ja piirivalveameti iseteeninduse kaudu taotleda korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Alaealisele lapsele saab esmast või korduvat dokumenti taotleda juhul, kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.

"Iseteenindus kõige kiirem ja mugavam viis dokumenditaotluse esitamiseks," rääkis identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija Marit Abram. "Enamik andmevälju on inimese eest juba automaatselt täidetud, see muudab taotlemise lihtsaks ja säästab inimese aega.

Lisaks passi taotlemise võimalusele on tehtud veel mõned muudatused, millest taotlejad on seni puudust tundnud, näiteks saab pärast uuendusi tasuda riigilõivu krediitkaardiga ning taotleda dokumendi väljastamiseks aukonsuli juurde.

"Et paljud inimesed soovivad taotleda ID-kaarti ja passi koos ning ühiselt on see soodsam, leiti seni taotluse esitamiseks muu alternatiiv – seda mindi esitama kas teenindusse või esitati see posti või e-posti teel. Loodame, et inimesed avastavad enda jaoks kasutajasõbraliku iseteeninduskeskkonna," ütles Abram.

Iseteenindusse saab siseneda mugavalt politsei- ja piirivalveameti veebilehe kaudu aadressil www.politsei.ee otselingiga etaotlus.politsei.ee. Keskkonda saab sisse logida lisaks ID-kaardile mobiil-ID-ga või pangalinkide kaudu ehk  dokumenti saab taotleda ka juhul, kui varem välja antud ID-kaart on juba kehtivuse kaotanud.

"Julgustan kõiki inimesi, kelle dokumendi kehtivusaeg läheneb lõpule, säästma end teenindusse minemise jalavaevast ja esitama taotluse mugavalt arvuti tagant lahkumata," rääkis Abram. Iseteeninduses on võimalik ID-kaarti taotleda juba 2017. aasta kevadest. Sellest ajast on iseteeninduse kaudu esitatud juba üle 75 000 ID-kaardi taotluse. Passi on iseteeninduses taotlenud paarsada inimest.

Tagasi üles