Postimees hakkab noortele nädalalehte tegema

Tänasest hakkab Postimehe kõrval ilmuma ka lastele ning noortele mõeldud ajaleht Postimees Juunior.

FOTO: Liis Treimann

Postimees Grupp toob kolmapäeval, 21. augustil ligi 800 kauplusesse üle Eesti müügile esimese spetsiaalselt lastele ja noortele mõeldud nädalalehe Postimees Juunior. 

Postimees kirjastab uut nädalalehte Norra meediafirma Aftenposten litsentsi alusel. Aftenposteni peatoimetaja Espen Egil Hanseni sõnul on nende analoogse noorte nädalalehe esimesed sihtrühmad Norras lapsevanemad ja vanavanemad ning alles seejärel lapsed ja noored. Nädalalehe usaldusväärsuse lapsevanemate silmis tagab asjaolu, et väljaanne ei müü reklaami. 

Postimees Grupi juhatuse esimene Andres Kulli sõnul on Postimees Juunior igati tõsine ajakirjandus ja järgib selle toimimise kõiki reegleid. "Fenomen peitubki tõelisuses – päris oma ajaleht lastele! Kusjuures osa lehes sisalduvast saab olema laste endi loodud," lausus Kull ja lisas, et enim sobib väljaanne 8–14-aastastele, kuid Norra kogemuse põhjal viskavad lehele kindlasti pilgu peale ka nende vanemad. 

"Kirjutame enamasti samadel teemadel nagu Postimeeski, meie ülesanne on päevakajalised teemad lastele arusaadavalt lahti kirjutada. Iga sõna selles lehes omab suurt kaalu. Leht võiks olla ka tugev ühenduslüli teoreetilise kooliprogrammi ja päriselu vahel, luues päevasündmustele seoseid õpikutarkusega," rääkis Kull. 

Igal kolmapäeval ilmuma hakkava 24-leheküljelise nädalalehe eesmärk on õpetada noori omakeelset ajakirjandust tarbima ja seda mõningal määral ka tegema. "Paljud täiskasvanudki ei tea, mida tähendab juhtkiri, kus on faktid, kus väide või mis on arvamus. Juuniori lugeja peaks selle endale küll selgeks saama. Lisaks tuleb harjumus tarbida omakeelset meediat ning olla aktiivne ühiskonna liige," ütles Kull. 

Nutimaailma võidukäigust hoolimata on Kull lootusrikas, et Postimees Juuniori saadab peagi edu ning jõutakse vähemalt 5000 tellijani. "Seisame Eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestmise eest ning kasvatame endale uusi lugejaid," rõhutas Kull. 

Postimees Juunior on kättesaadav kauplustes üle Eesti. Täpsem info ning tellimine aadressil www.postimeesjuunior.ee. Postimehe tellijatele kehtib soodushind.

Tagasi üles
Back