Mulgi vallas põles viljakuivati

Viljandimaal saadi kahe päeva jooksul kolm teadet viljakuivatite kohta. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Viljandimaal on päästjad saanud kahe päeva jooksul kolm väljakutset, et kustutada põleng või tagada viljakuivatites ohutus. 

Teisipäeva hommikul kell 7.01 sai päästeamet väljakutse Mulgi valda Päigiste külla, kus oli viljakuivatis väiksem põleng. Kella 7.20-ks oli põleng kustutatud. Päästeameti Lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja Tambet Vodi sõnul aitasid päästjad tule ära kustutada, lasid punkri tühjendada ning kontrollisid selle üle. Õnnetuspaik oli kella kümneks korras.

Teisipäeval kell 11.20 said päästjad väljakutse Viljandi valda Puiatu külla. Viljakuivatis oli vili läinud väga kuumaks, tekkinud võimalik tuleoht ning omanik kutsus päästeameti olukorda julgestama ja kontrollima.

Ka esmaspäeva õhtul kell 23.50 said päästjad väljakutse, et kontrollida kuivatis liiga kuumaks läinud vilja. Kui omanikud kohale jõudsid, oli olukord juba kontrolli alla saadud.

Päästeameti Lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja Tambet Vodi ütles, et viljakoristushooaja tõttu saab päästeamet palju väljakutseid, sest seadmeid kasutatakse kogu aeg intensiivselt. "Seetõttu neid õnnetusi juhtubki, eks see ole nagu kevaditi kulupõlengutega."

Vodi selgitas, et viljakuivatites võib ohtlik olukord tekkida kahel juhul. Tihedalt kokku pandnud märg vili võib kergesti põlema süttida. Teiseks võimaluseks on see, et kuna seadmes hoitakse vilja kuivatamiseks suurt kuumust, võib puhastamata viljakuivatis tolm kergesti süttida. 

Tagasi üles