GALERII. Vanad autod tähistasid Viljandis Balti keti 30. aastapäeva

Vanatehnika liitude korraldatud paraadsõit jõudis esmaspäeva õhtul Viljandisse.

FOTO: Kenno Soo

Esmaspäeva õhtul jõudis Viljandi turuplatsile vanatehnika liitude korraldatud paraadsõit, mis läbib kolme päeva jooksul teekonna kogu Balti keti ulatuses. Suurüritusega tähistatakse 30 aasta möödumist laulva revolutsiooni ajaloolisest kõrghetkest.

Paraadsõidul osaleb umbes 200 uunikum-mootorratast ja muud sõidukit. Osa sõidukeid on 70 aastat vanad või pärit veelgi kaugemast ajast ning osalejaid on nii Leedu, Läti kui ka Eesti vanatehnika klubidest. Suursõidu marsruut järgib täpselt omaaegse Balti keti kulgemist.

"Baltimaade iseseisvuse taastamise üht märgilisemat, kolme rahvast ühendavat sündmust on väga oluline mäletada ja meenutada. See sõit aitab ka ühendada Eesti, Läti ja Leedu vanatehnikahuvilisi ning tihendada koostööd nii harrastajate kui ka üldisemalt meie rahvaste vahel," ütles Eesti vanatehnika klubide liidu juhatuse liige Tiit Talts.

Balti keti olulistes sõlmpunktides tehakse peatusi, kuhu kõik huvilised on teretulnud vanatehnikat uudistama ja kolme riigi sõitjaid tervitama.

Suursõit algas pühapäeval Vilniusest Gediminase torni juurest. Seal kõneles teiste seas ka Eesti suursaadik Leedus Jana Vanaveski. Pühapäeval sõideti läbi Leedu ja Läti linnade Riiga, Eesti piiri ületas vanatehnika paraadsõit esmaspäeva õhtupoolikul. Teisipäeval kell 12 jätkatakse sõitu Türi poole, et teha lühike peatus Säreveres Balti keti mälestuskivi juures. Tallinnasse jõuab mootorsõidukite paraad teisipäeval, iseseisvuse taastamise aastapäeva õhtupoolikul.

Tagasi üles