Viljandis vaadeldakse täna nahkhiiri
Kell 13.40 lisatud parandus

Viljandis Paala järve ääres on täna võimalik nahkhiiri näha.

FOTO: Ove Maidla

Täna tehakse Eestimaa Looduse Fondi öölooma aasta ettevõtmisena tasuta nahkhiireretk Ida-Virumaal Iisakus, Harjumaal Keila-Joal ja Viljandis.

Eestimaa Looduse Fondi talgute kodulehel on kirjas, et nahkhiiri vaadeldakse ja kuulatakse detektoritega ning täna avaneb haruldane võimalus nende ultraheli kuulda. 

Retked saavad teoks õhtusel ajal nahkhiireekspertide Lauri Lutsari, Oliver Kalda ja Rauno Kalda juhtimisel. Kell 20.45 kogunetakse Paala järve rannas ning retk kulgeb mööda järve kallast Rauno Kalda juhendamisel. Retk kestab umbes poolteist tundi. 

Eesti nahkhiired kuuluvad käsitiivaliste seltsi nahkhiirlaste sugukonda. Käsitiivalisi on maailmas teada üle 1300 liigi, mida on ligikaudu viiendik kõikidest imetajaliikidest. Eestist on seni leitud 14 liiki nahkhiiri, kellest 12 on looduskaitse all ja kaks kõige hiljem registreeritud liiki kaitse alla võtmisel. 

Algses tekstis oli valesti kirjas Viljandi retke toimumispaik. See algab kell 20.45 Paala järve äärest. Reporter Alice Lokk palub vabandust.

Tagasi üles
Back