Noored ettevõtjad saavad toetust taotleda

Noortalunikud saavad toetust taotleda. Neljas taotlusvoor kestab 28. augustist 4. septembrini ning taotluste eeltäitmine on e-PRIA-s 21.–27. augustini. FOTO: Arvo Meeks

PRIA-s algab põllumajanduslikku tegevust alustava noore ettevõtja toetuse taotluste vastuvõtt. Maksimaalne toetussumma on kuni 40 000 eurot taotleja kohta.

PRIA edastab oma pressiteates, et neljas taotlusvoor kestab 28. augustist 4. septembrini ning taotluste eeltäitmine on e-PRIAs 21.–27. augustini.

 Põllumajanduslikku tegevust alustava noore ettevõtja toetust saavad taotleda noored mikro- ja väikeettevõtjad, kes alustavad esimest korda põllumajanduslikku tegevust, või noored ettevõtjad, kes võtavad üle vanema või vanavanema toimiva põllumajandusettevõtte. Noor ettevõtja on erialase hariduse ja töökogemusega kuni 40-aastane isik.

Kogu meetme eelarve on 22,1 miljonit eurot. Tänavuseks taotlusvooruks, mis on järjekorras neljas, on kavandatud 5 miljonit eurot ja meetme rahastajad on Euroopa Maaelu Arengu Põlumajandusfond ja Eesti riik. Otsused laekuvate taotluste kohta kinnitab PRIA 27. novembriks.

Kolmes varasemas taotlusvoorus on PRIA noortaluniku toetust määranud kokku ligi 14 miljonit eurot ja sellest välja maksnud üle 12 miljoni euro 350 noortalunikule. Toetuse peamine eesmärk on hõlbustada noortel põllumajandustootjatel tegevuse alustamist, aidata kaasa põlvkondade vahetumisele põllumajanduses ning tõsta tänapäevaste teadmiste ja kogemustega põllumajandustootjate arvu. Täpsed tingimused toetuse saamiseks on sätestatud meetme määruses, mida maaeluministeerium täiendas tänavu juunis. Muudatused puudutavad äriplaani koostamist ja selle kvaliteeti. 

PRIA arengutoetuste osakonna teenuste juhi Kristel Võsu sõnul tasub noortel põllumajandustootjatel aegsasti läbi mõelda oma äriplaan ja tutvuda toetuse tingimustega. "Määruse muudatusega tehti selgemaks ja täpsemaks ka hindamiskriteeriumid ning see lihtsustab nii taotluste koostamist kui ka hindamist," selgitas Võsu. Taotluste hindamisel arvestatakse taotlejate põllumajanduslikku haridust ja kutsekvalifikatsiooni, varasemat töökogemust, ettevõtte majandusnäitajaid ja äriplaani sisu.

Tagasi üles
Back