Sisukord
Paberleht
Postimees

Hiljutine äike saatis looja karja hulga seadmeid

2 min lugemist
Elektritarvikute müüjad pakuvad liinipinge- ja piksekaitsmega pikendusjuhtmeid, mis Avetoni teenindaja sõnul pakuvad küll lisakaitset, kuid ei taga täielikku kindlust. FOTO: Gerthrud Grents

Eelmisel neljapäeval üle Viljandi rullunud vali äike tegi palju pahandust, kahjustades nii kodudes kui asutustes ruutereid ja muid tundlikke seadmeid. Asjatundjate sõnul on vooluvõrgust väljavõtmine endiselt kõige tõhusam viis, kuidas seadet pikse eest kaitsta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Telia Viljandi esindusest kinnitati, et hiljutine äike on tugevasti tunda andnud, sest tavapäratult suur hulk kliente on käinud viga saanud seadmeid välja vahetamas. Telia pressiesindaja Raigo Neudorfi sõnul said enim äikesekahjustusi ruuterid, mida nädala alguseks oli uute vastu vahetatud 30 ringis. Digibokse polevat äike sel määral kahjustanud, selle seadme on välja vahetanud vaid paar-kolm klienti.

Nädalavahetusel hankis Centrumi kaubanduskeskuses asuv Telia esindus varuks suure hulga seadmeid, et järgmistel küsijatel oleks võimalik kohe uus saada.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto