Bussid sõidavad Pärnu maantee remondi pärast teistmoodi
Politseimajja pääseb paremini autoga

Teeremont muudab linnaliinibusside teekonda.

FOTO: Elmo Riig

12. augustist suletakse Viljandis Pärnu maantee teetööde tõttu alates raudteeülesõidust ja bussid hakkavad sõitma teisiti kui tavaliselt.

Maaliinibussid number 20, 28, 48, 51, 53, 55 ja 63, mis sõidavad mööda Pärnu maanteed linnast välja, pööravad remondi ajal peale Kantreküla peatust raudteejaama poole ja sealt Vabriku tänavale ning sõidavad Reinu tee kaudu ehitustarvete kauplusest Bauhof mööda Karksi-Nuia–Imavere maanteed Pärnu maanteele. Vahele jäävad Pärnu maantee ja Saeveski peatus. Ajutiselt lisatakse neisse sõiduplaanidesse, milles seda pole, Maiste peatus.

Maaliinibussid, mis tulevad linna Pärnu maantee kaudu, sõidavad vastupidises suunas ja Viljandis sõiduplaani järgi.

Buss number 9 sõidab tööpäeviti väljumistega kell 7.35, 13.40 ja 17.05 Viiratsist Kirikumõisasse Lääne peatusest otse üle Paalalinna raudteeülesõidu Raua tänavat pidi Metsküla tee kaudu Kirikumõisasse. Märgistatakse ajutine peatus Raua tänava ja Metsküla tee nurgal.

Kirikumõisast kell 8.10,14.30 ja 18.17 väljuv buss sõidab Viiratsisse Metsküla tee, Raua tänava ja Paalalinna raudteeülesõidu kaudu. Vahele jäävad Paala tee, Näituse, Teatri, Kantreküla, Pärnu maantee ja Planeedi peatus. Ülejäänud väljumistel sõidab buss tavapärast marsruuti mööda. Buss alustab sõitu ja lõpetab selle raudteejaamas.

Buss number 8 sõidab vaid raudteejaamani ja alustab raudteejaamast.

Bussid number 2, 6 ja 10 sõidavad nendel väljumistel, millel on Meierei peatus, Kantrekülani, pööravad raudteejaamas ringi ja sõidavad edasi oma tavapärast marsruuti. Vahele jäävad Pärnu maantee, Meierei, Kirikumõisa ja Planeedi peatus.

Viljandi politseijaoskonda minejatel palutakse arvestada, et teeremondi ajal on sinna ühistranspordiga mõnevõrra raske saada. Isikliku sõiduvahendiga pääseb politseimajale bussidega võrreldes veidi lihtsamalt ligi.

Viljandi jaoskonna politseikapten Liia Pilt soovitas võimalike ebamugavuste vältimiseks sel perioodil oma käigud teetööde piirkonda aegsasti läbi mõelda ning nendeks ka piisavalt aega varuda. Ta tuletas meelde, et üksjagu toiminguid on võimalik teha kodust lahkumata politsei kodulehe või iseteeninduse vahendusel. "Näiteks saab iseteeninduses esitada kodust lahkumata nii dokumendi kui ka relvaloa taotlust, lisaks saab politsei kodulehe abil esitada süüteoavaldusi," loetles politseikapten mugavaid e-teenuseid.

Ta rõhutas sedagi, et kui kellelgi on tingimata vaja sel ajal politseinikega suhelda, ent pole lihtsat võimalust politseimajja tulla, on võimalik oma piirkonnapolitseinikuga suhelda ka telefonitsi või e-kirja teel. Need kontaktandmed on politsei kodulehel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles