Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljalõikus on imelihtne, kui ainult vihma ei sajaks

3 min lugemist
Kombaini ees on heeder, milles olev tera lõikab vilja, mis suunatakse kombaini, et terad sõkaldest eraldada. FOTO: Elmo Riig

Teisipäeva hommikul sai ka Sakala toimetus tunda põllumeeste suurima nuhtluse, vihma võimu. Pidime pärastlõuna veetma osaühingu Milligrupp põldudel vilja lõigates, kuid hommikul sadanud vihm paiskas plaanid segi. Põllule jõudsime päev hiljem ning sedagi kiirustades, sest taas lubas vihmasadu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavu asus Milligrupp oma ligi 2000 hektari suurustelt põldudelt esimesena lõikama talinisu, mida on tal ka kõige rohkem. Praeguseks on osaühingu juhatuse liikme Arne Lohu sõnul koristatud 400 hektarit ehk üks viiendik. Järgmisena lõigatakse talirapsi ja varajast otra, kõige viimaseks võib jääda uba, mis valmib kõige kauem.

Kolmapäeval veidi enne kella 11 jõudsime Halliste lähedale Ereste külla asuvale talinisupõllule. Lähenevad pilved ennustasid halba, seega seadsime Milligrupi ühe osaniku Sven-Erik Lohuga sammud pikema jututa kombaini poole, et põld enne suuremat sadu ära koristada.

18.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto