Üks naine kadus metsa ja teine sai mehe peale pahaseks

Politseinikud aitasid pühapäeval otsida metsa kadunud naist ning mõne tunniga oli too leitud. Foto on illustreeriv.

FOTO: Arved Breidaks

Politseil tuli nädalavahetusel otsida kaht naist. Üks neist kadus pühapäeval metsa ning teine lahkus pärast seda, kui oli mehega alkoholi tarvitanud ja tülitsenud, ega andnud endast pikka aega elumärki. Mõlemad naised leiti elusa ja tervena.

Kahest kadumisteatest ärevama sai politsei pühapäeva pärastlõunal, kui üks murelik inimene andis teada Põhja-Sakala vallas metsa eksinud vanaemast. 86-aastane naine oli hommikul läinud metsa ning lähedastele oli teadmata, kas ta läks kodulähedasse metsa seenele või läbi tihniku tütre poole.

Kui esialgu otsisid eakat naist kodu ümbrusest ja lähedal asuvast metsast lähedased ise, siis keskpäeva paiku palusid nad politseinike abi. Sai selgeks, et metsa läinud naisel polnud mobiiltelefoni ning tema tervis oli kehvapoolne. Kodus liikus eakas naine abivahendi najal, aga selle oli ta metsa minnes maha jätnud. Kui politseinikud mõistsid, et eakas naine võib kõrvalise abita metsas ohtu sattuda, käivitasid nad otsingu, kutsudes appi vabatahtlikud, ning metsasihte asusid läbi kammima ka lähedased.

Viljandi politseijaoskonna välijuht Kaitho Pilti kirjelduse kohaselt kammis otsingumeeskond läbi eaka naise kodu lähedal asuvad metsasihid, kopli, teele jäävate talude kõrvalhooned ja muid alasid. "Koplit kontrollides leidsime maha tallatud heina ja kitsa raja, mida drooni ja politseikoera abil kontrollisime," rääkis Pilt. "Lisaks lasime politseiauto sireene, sõitsime maastikku ATV-ga läbi ning hõikusime pidevalt liikudes vanaprouat, kuni ta lõpuks lähedaste häälele reageeris ja vastu hõikas."

Naine toodi kodulähedasest metsast välja ning kuigi ta oli pikale veninud retkest kurnatud, meedikute abi ei vajanud. Politseinikud toimetasid ta maastikusõidukil koju ning tuletasid talle meelde, et kodust väljudes tuleb alati mobiiltelefoni kaasas kanda, seda iseäranis juhul, kui minnakse metsa või eemaldutakse kodust pikemaks ajaks.

Teine juhtum sai alguse juba neljapäeval, aga otsinguteni jõuti reede õhtu. Nimelt andis reede õhtupoolikul üks mees häirekeskusele teada, et tema endine elukaaslane oli neljapäeva õhtul pärast alkoholi tarvitamist kodust teadmata suunas lahkunud ega naasnud sinna öö jooksul.

Murelikul lähedasel ei olnud õnnestunud naisega ühendust saada ei telefonitsi ega sotsiaalvõrgustiku kaudu ning et lähedased olid mures, asus politsei tema asukohta selgitama.

Politseinikud vestlesid paljude naise tuttavate ja lähedastega, lisaks kontrollisid mitut võimalikku aadressi, kuni naine ise laupäeva hommikul politseinikega ühendust võttis ja teatas, et temaga on kõik korras ning teda pole tarvis enam otsida.

Tagasi üles