Ranitsatoetuse taotlemise tähtajad lähenevad

Kõik Viljandimaa vallad ja Viljandi linn maksavad esimesse klassi minevate laste vanematele ühekordset ranitsatoetust.

FOTO: URMAS LUIK (Pärnu Postimees)

Uue õppeaasta alguseni on jäänud veidi vähem kui kuu ja kõigil esimesse klassi astuvate laste vanematel tasub silmas pidada, et ranitsatoetuse taotlemise tähtaeg mööda ei libiseks. Ranitsatoetus on linnast või vallast olenevalt 100–150 eurot.

Kõik Viljandimaa vallad ja Viljandi linn maksavad esimesse klassi astuvate laste vanematele ranitsatoetust, kuid selle saamiseks tuleb mõnel juhul esitada taotlus. Mõnes omavalitsuses kukub selle esitamise tähtaeg juba augusti keskpaigas, mõnel juhul võib taotlust esitada septembri lõpuni.

Viljandi valla elanikel on võimalik ranitsatoetust taotleda 15. augustini. 100 eurot on õigus saada lapsel, kelle elukoht oli Eesti rahvastikuregistri järgi tänavu 1. augustil Viljandi vald.

Toetust saab taotleda kolmel viisil. Üks võimalus on täita e-vorm Viljandi valla veebilehel teenuste ja toimingute rubriigis. Selleks on vajalik digiallkirjastamise võimalus. Taotluse võib täita ka paberil Viljandi vallamajas või laadida taotluse blanketi alla valla veebilehelt, täita see ja saata digiallkirjastatuna aadressil viljandivald@viljandivald.ee või viia paberil vallavalitsusse või teenuskeskustesse. Täpsem info on kirjas valla veebilehel.

Põhja-Sakala vallas määratakse ranitsatoetus esimesse klassi mineva lapse vanemale või eestkostjale tingimusel, et laps ja vähemalt üks tema vanematest on rahvastikuregistri andmetel Põhja-Sakala valla elanik ning nad elavad ühel aadressil. Toetuse suurus on 150 eurot.

Toetuse saamiseks tuleb esitada vallavalitsusele kirjalik taotlus 1.–30. septembrini. Täpsem info SIIN.

Mulgi vald maksab samuti ühele esimesse klassi õppima asuva lapse vanemale, eestkostjale või hooldajale ühekordse toetusena 100 eurot. Seejuures on Mulgi valla elanikele toetuse saamine tehtud väga lihtsaks, sest see makstakse välja vallavalitsuse korraldusega nimekirja järgi ja avaldust toetuse saamiseks esitama ei pea. 

Sama lihtne on Viljandi linna esimese klassi õpilaste vanematel, sest eraldi taotlust selle toetuse saamiseks esitama ei pea. Kui esitatud on esimesse klassi astumise taotlus, siis sellega koos esitati taotlus ka kooliminekutoetuse saamiseks. 

Siiski peab linna makstava ranitsatoetuse saamiseks esimesse klassi minev laps olema Eesti rahvastikuregistri andmetel Viljandi elanik vähemalt 12 kuud enne kooli astumist. Viljandis on ranitsatoetus samuti 100 eurot.

Tagasi üles
Back