Eesti kõige sportlikumas külas sporditakse kogu nädalavahetus

Holstre külas on nädalavahetusel kaks võistlust.

FOTO: Gerthrud Grents

Nädal tagasi Eesti sportlikuima küla tiitli pälvinud Holstrest algab laupäeval jooks Paistu ning pühapäeval peetakse Holstre triatloni.

XXI Holstre-Paistu maanteejooksu start on laupäeval kell 14 Holstre koolimaja ees. Läbida tuleb viis kilomeetrit peamiselt mööda asfalti ning jõuda Paistu spordiplatsile. Arvatavasti on stardis sadakond jooksjat.

Teadaolevalt pole ühtegi jooksjat, kes oleks osalenud kõikidel Holstre-Paistu jooksudel, kuid Andres Vilper ja Aivo Priks peaksid asuma stardijoonele 20. korda.

Enne kui starditakse põhijooksule, on alates keskpäevast Paistus kavas lastejooksud vastavalt vanusele kas 400 või 800 meetri pikkusel distantsil.

Pühapäeval on rahvasportlastel põhjust taas Holstresse koguneda, sest siis on kavas Holstre triatlon. See on üsna lühike võistlus, kus ujuda tuleb 120 meetrit, rattaga sõita 15 kilomeetrit ning joosta 1,2 kilomeetrit.

Ujutakse üle Holstre järve, seejärel sõidetakse asfaldil 15 kilomeetri pikkune ring jalgratastel ning siis joostakse ümber Holstre järve. Osalejaid on sellel triatlonil olnud eelmistel aastatel poolesaja ringis.

Tagasi üles