Politsei aitas metsa eksinud seenelise koduteele

Keerukamate juhtumite puhul kutsub politsei appi otsima vabatahtlikud.

FOTO: Marko Saarm

Politseinikud juhatasid tagasi koduteele eaka proua, kes oli seenelkäigul eksinud, ent oli hästi valmistunud juhuks, kui peaks hätta sattuma.

Täna pärastlõunal sai häirekeskus teate Viljandimaal metsa eksinud eakalt naiselt, kes palus politsei abi, sõnades, et pole kunagi kodumetsas ära eksinud, aga kõige kiuste nüüd see paraku siiski juhtus.

Ta kirjeldas, et sattus tagasiteel raiesmikule, mis on nii võssa kasvanud, et pingutustest hoolimata ei tunne ta ümbrust enam ära ega oska koduteed leida.

Patrullid saadeti piirkonda teda otsima. Proua oli olukorrast hoolimata jutukas ja heas tujus. Ta kirjeldas, et oli telefoniaku metsamineku eel kenasti täis laadinud ja seda jagub vajadusel veel pikaks ajaks. Naisel olid ilmastikukindlad riided, peas värviline müts. Vajaminevad ravimid oli ta ära võtnud, mistõttu tema tervisele õnneks ohtu ei olnud. Proua pakkus ise, et ta enam ringiratast ei uita, ning kirjeldas ümbruskonda, kus end otsingumeeskonda oodates mahalangenud puule istuma sättis.

Vähem kui tunniga selgitati politseisõiduki sireeni abil abivajaja arvatav asukoht välja ning metsateed pidi liikudes ja naise nime hõigates jõudis politsei peagi ka abivajajani. Ta aidati tagasi koduteele.

Viljandi patrullpolitseinik Janek Mõtsar kiitis prouat, kes oli andnud hea asukohakirjelduse, mille toel leidsid kohalikud korrakaitsjad ta kiiresti üles.

"Raietööd muudavad oluliselt metsa, kus olete harjunud seenel ja marjul käima. Seepärast tasub igaühel ja igal ajal mõelda, kuidas ta tegutseb siis, kui peaks eksima ja hätta sattuma. Laetud akuga mobiiltelefon, eredavärvilised riided ning õigeaegne kõne hädaabinumbril on vaid mõni näitaja võrrandis, kuidas politsei saab teile võimalikult kiiresti appi tulla," ütles Mõtsar.

Tagasi üles