R, 9.12.2022

Turusaadused, kõrvetav päike ja paljad kõhud - selline on elu folgi telklas

Turusaadused, kõrvetav päike ja paljad kõhud - selline on elu folgi telklas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandi pärimusmuusika festivali telkimisalal, mis on tervisekeskuse taga vanas õunaaias, võis täna hommikul näha nii hiliseid põõnajaid, kes end lõõskavast päikesest segada ei lasknud, kui ka varajasi turulkäijaid ja piknikupidajaid. 

Ennelõunasel ajal nägi folgialal uniseid, aga rõõmsaid nägusid. Tualettruumid olid puhtad, hambapesuvesi ja mobiiltelefonide akude laadimise võimalus olemas, seega kurta ei olnud justkui millegi üle, kinnitasid folgilised üsna ühel meelel.

Ainsa murena toodi välja kõrvetav päike, mis oli mõne folgilise juba varajastel hommikutundidel üles äratanud. Samuti märgiti unesegajatena kella ühe paiku öösel turu parklasse sõitnud autod, mille salongidest valju muusikat mängiti.

«Folklas oli rahvas korralik, aga väljaspool väravaid sõideti autodega kohale, pandi tümps käima ja hoiti kõik uksed lahti,» nurises ennelõunase kuumuse käes jäätist nautiv Niina. «Ilmselgelt oli nad kohalikud, aga jäi mulje, et nad tegid seda meelega.»

Telkijate seas oli palju neid, kes on folgimelust osa võtnud festivali algusaegadest saadik ja kes peavad just telkimist kõige õigemaks folgilise majutusviisiks.

«Kui lapsed perre tulid, siis võtsime nad kaasa,» ütlesid juba folgi algusaegadest Viljandis käinud Elle ja Tarmo. Nende varateismelised lapsed on seega põlised folgilised. «Nemad on need lapsed, kes folgilavade ees tantsisid, ja nüüd on nad sellised suured.»

Et päike oli juba ennelõunal kõrvetavalt kuum, võis telklas näha inimesi, kes olid pidžaama päevitusriiete vastu vahetanud, et tekil päikest püüda.

Telkide ette seatud piknikulinadel võis näha kõrvalasuvalt turult toodud herneid ja vaarikaid, samuti suuri arbuuse ja poest hangitud salateid. Tõsisematel matkajatel olid kaasas priimused ja uhked kohvikannud.

«Vanus on selline, et hommikukohv peab olema,» ütlesid Siiri ja Raul, kelle telgi ees podises hommikune jook suures sinises kohvikannus.

Märksõnad
Tagasi üles