N, 8.12.2022

President Kersti Kaljulaid: folgi päralt on tulevik!

President Kersti Kaljulaid: folgi päralt on tulevik!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 26

Reede õhtul kell kaheksa Kaevumäel alanud Puuluubi kontserdi juhatas sisse üllatusesineja. Kohale oli saabunud vabariigi president Kersti Kaljulaid.

 „Mul on väga uhke soojendada sellist ansamblit nagu Puuluup!” kinnitas president hakatuseks.

„Nende inimeste jaoks, kes on kolmkümmend, on folk täpselt sama nagu laulupidu – see on alati olemas olnud,” jätkas ta. „Minu jaoks on folk selline üritus, mis tõstab Eesti paljude teiste paikade seas esile ühe asja poolest. Folkmuusika ja vanem rahvamuusika on asi, millest räägitakse minevikuterminites, ja nii oli Eestis ka enne Viljandi festivali. Viljandi pärimusmuusika festival on teinud aga 27 aastaga folkmuusikast Eesti jaoks tuleviku.”

President lisas, et muidugi kohaneb tulevikuline nähtus olevikuga, ning tänas ühtlasi festivali külastajaid selle eest, et festival on tänavu rohelisem kui iialgi varem.

„Folgi päralt on tulevik!” kinnitas Kersti Kaljulaid. „Roheliste päralt on tulevik ja Eesti päralt on tulevik, tulevik on ka puhta looduse päralt.”

President õnnitles ühtlasi festivalipealik Ando Kivibergi peagi saabuva 50. sünnipäeva puhul ning andis üle magusa kingituse Kadriorust.

„Minul isiklikult on väga kahju sellest, et meie, 1969. aastal sündinute põlvkond juba niisuguseid numbreid näeme, aga teisalt on mul hea meel näha, et Viljandi folk on rõõmsa, avatud rahvusluse suur pidu just meie noortele,” lausus president.

Tagasi üles