Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Folgi lastealal saavad võsukesed end vabalt tunda

Folgi lastealale on vanematel võimalik võsukesed mängima viia. Nende järele valvavad lapsevanemad ise. FOTO: Eero Vabamägi

Pärimeetris on peale kontserdipaikade, söögikohtade ja lõõgastumisala veel plats, mis on mõeldud lastele. See on Jaani kiriku ees vallikraavis ning seal saavad lapsed mängida ja joosta ning vanemad samal ajal nõlval pingil istudes põngerjatel silma peal hoida.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Atraktsioonidest on esindatud keksumäng, suuremõõtmeline trips-traps-trull, lastelava ning labürint. Mängijaid oli reede pärastlõunal paarkümmend ning populaarseim paistis olevat labürindis ekslemine. Kolme lapsega festivalile tulnud Kea Susi sõnul pakub lasteala kontsertide kõrval väikestele vaheldust. Kui lapsed mängimisest väsivad, tulevad nad orunõlvale puude varju pingile istuma. Lasteala pakutavaga on ema seega rahul.

Lasteala rajajaid kiitis Merit Lilleleht, kelle sõnul on see hästi läbimõeldud ning seal on kasutatud loovaid lahendusi vanade mängude tutvustamiseks. Tema sõnul on tore, kui vanemad saavad heldimusega eemalt vaadata, kui lapsed mängivad nende nooruspõlvemänge, näiteks keksu.

Tagasi üles
Back