N, 8.12.2022

Eesti parim festival kuulutati avatuks

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Eesti parim festival kuulutati avatuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järjekorras 27. pärimusmuusika festival avati rongkäigu ja kontserdiga.
Järjekorras 27. pärimusmuusika festival avati rongkäigu ja kontserdiga. Foto: Elmo Riig

Viljandi linnapea Madis Timpson eile end tagasi ei hoidnud ja kuulutas avatuks Eesti parima festivali. «Ütlen seda oma pikaajalise kogemuse põhjal,» lausus linnapea, kes on oma sõnul käinud 25-l kodulinna folgifestivalil.

Sellest teevad tema arvates parima festivali inimesed. «Siin on kõige parem publik. Kõige lojaalsem publik. Kõige sõbralikum publik,» kiitis ta.

Kella 13-ks oli Kaevumäele folgipidu avama tulnud nii palju rahvast, et puidust pingid olid istujaid täis ja omajagu inimesi seisis. Siiski ei suutnud avakontsert publikut kohtadelt tõusma ja hoogsalt kaasa elama meelitada.

Avatseremoonia poole peal hakkas publik küll esinejatele kaasa plaksutama ja mõni üksik paar suundus lava ette tantsima, ent valdav osa publikust jäi paigale. Kui kultuuriminister Tõnis Lukas kõnet pidades küsis, kas peotuju saab senisest veelgi paremaks minna, ei hoidnud rahvas end tagasi ja pingiridadest kõlas valjuhäälne jaatus.

Meeleolu elavnes märgatavalt, kui lavale astus pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg. Ta soovitas kõigil pöörata tähelepanu festivalil osalevatele noortele, keda on nii korraldusmeeskonnas, publiku seas kui laval.

«Festivali meeskonnale motivatsioonikõnet pidades mõistsin, et minu ees on väga suur hulk inimesi, kes on nooremad kui see festival,» kirjeldas pealik hetke, mil ta adus, et on festivali korraldanud rohkem kui poole oma elust.

Noorte märkimisväärset rolli rõhutas ka Eesti pärimusmuusika keskuse juht, festivali programmipealik Tarmo Noormaa. Teda liigutas pisarateni vanade palade kuulmine Viljandi noorte sümfooniaorkestri ja teiste avamisel üles astunud noorte esituses.

Noortele ja tulevikule mõeldes pöörab tänavune festival eriti suurt tähelepanu keskkonna hoidmisele. Külalisi kutsutakse üles võtma kaasa korduvkasutatav pudel, mida saab festivalialal täita puhta kraaniveega, samuti soovitatakse ühes võtta oma toidunõud, mille pesemiseks on püsti pandud pesupunkt. Kui endal anumaid ei ole, saab kõiki toite ja jooke osta biolagunevatesse nõudesse.

Märksõnad
Tagasi üles