L, 9.12.2023

Sotsiaalminister väisab Viljandimaad

Kristiina Liiv
, reporter
Copy
Sotsiaalminister Tanel Kiik on täna Viljandimaal.
Sotsiaalminister Tanel Kiik on täna Viljandimaal. Foto: Kristjan Teedema

Sotsiaalminister Tanel Kiik viibib täna visiidil Viljandimaal ning vaatab Viljandi haiglat, Abja-Paluoja esmatasandi tervisekeskust ja haiglat ning aktsiaseltsi Hoolekandeteenused Viljandi Näituse kodu.

Viljandi haiglas kohtub minister selle nõukogu ja juhatuse liikmetega, kes annavad ülevaate käimasolevast paikkondlike tervishoiu- ja sotsiaalteenuste integreerimise projektist ning tutvustavad uue haigla ja maakondliku tervisekeskuse rajamise hetkeseisu ja edasisi plaane. Samuti kohtub minister Mulgi vallavanema Imre Jugomäega.

"Viljandi haigla on mitme aasta jooksul olnud teerajaja esmatasandi ja eriarstiabi tihedamale koostööle," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik pressiteate vahendusel. "Haigla on teinud suuri jõupingutusi ja pidanud pikki arutelusid kohalike perearstidega, et luua võimalused inimkesksemate tervishoiuteenuste osutamiseks Viljandimaal."

Ministri sõnul on nüüd jõutud niikaugele, et uue haigla ja tervisekeskuse rajamise järel saavad ühes hoonekompleksis tööle asuda suurem osa Viljandi piirkonna perearste, eriarste ning suur hulk teisi spetsialiste, sealhulgas ämmaemandad, füsioterapeudid ja sotsiaaltöötajad.

Minister lisas, et tervishoiu- ja sotsiaalteenuste senisest parem integreerimine võimaldab pakkuda Viljandimaa elanikele parimat kombinatsiooni kohalikest pere- ja eriarstiabi, koduõenduse, kiirabi ning sotsiaalteenustest. "Haiglast saab tervik, kus tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna eri tasandite spetsialistid töötavad käsikäes," ütles minister Kiik.

Aastaks 2023 on kavas üle Eesti rajada 61 tänapäevast tervisekeskust. "Tihedam koostöö ja suhtlus arstide ja spetsialistide vahel loob paremad võimalused ennetustööks ning aitab muuta nii perearstide kui ka teiste spetsialistide abi inimestele kättesaadavamaks," lisas minister.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles