N, 8.12.2022

Suure peo ettevalmistused on täies hoos

Ingerliis Jüriado
, Suvereporter
Suure peo ettevalmistused on täies hoos
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Folgipeo ettevalmistused on täies hoos.
Folgipeo ettevalmistused on täies hoos. Foto: Gerthrud Grents

Kui nädalavahetusega sai alguse pärimusmuusika festivali kontserditelkide püstitamine ja Vabaduse platsile kerkis telk, siis esmaspäeval olid festivali ettevalmistused juba täies hoos.

Esmaspäeva lõuna ajal tehti tööd pärimusmuusika aida juures, ehitati esimesi lavasid ning valmistati ette lasteala, kuhu tuleb ka sellel aastal labürint. Linn laseb kümnete tuhandete muusikasõprade tulekuks lillepeenrad korda teha.

Viljandi folgi jaoks paigaldab lavad UC Rendt, kelle müügijuhi Hendri Parroli sõnul on kolm päeva ja neliteist töömeest piisav, et lavad püsti saada. Alustati Sakala keskuse taga oleva lavaga, mis nüüd on juba peaaegu püsti. Esmaspäeva lõuna ajal toimetasid mehed Kirsimäel. Viimasena kerkib Kaevumäe lava.

25.–28. juuli Viljandi pärimusmuusika festivali alale pääseb tasuta kolmel esimesel festivalipäeval kuni kell 14-ni ning terve pühapäeva. Pärimeetrisse pääsemise eest küsitakse teist aastat viis eurot.

Festivali pressipealiku Ruudu Raudsepa sõnul tuleb pärimeetrisse pääsemise hind sellest, et festivali korralduse ja publikuteenindusega seotud kulud on võrdlemisi kõrged ning pärimeetri pääsmest tekkiv tulu aitab neid katta. "Pääsmest tekkiva tulu abil kaetakse osaliselt turvakulutusi, mis on oluline publiku heaolu seisukohalt. Teiseks on Viljandi pärimusmuusika festivali eesmärk suunata inimesed ennekõike pärimusmuusikat kuulama ja kontserdipilet või festivalipass seda igati ka võimaldab, nagu ka liikumist pärimeetrist sisse ja välja mitu korda päevas. Pärimeetri pääse on võimalus ennekõike neile, kes soovivad kogeda festivali üldist melu, käia toidualal, nautida Rohelise lava kontserte ja kohtuda sõpradega," ütles Raudsepp.

Märksõnad
Tagasi üles