Nädala selgus. Oh kooliaeg, oh kooliaeg

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Noored said teada ülikoolidesse vastuvõtu tulemused.
Noored said teada ülikoolidesse vastuvõtu tulemused. Foto: Margus Ansu / Postimees

Vaid võhikule võib juuli keskpaigas tunduda, et sügis on veel kaugel. Vapramad kaupluseketid on juba pinalid ja kotid lagedale toonud ning kuulutavad silmatorkavalt kooliaja tulekut. Hoopis varjatumalt, kuid seda pingsamalt tegelesid lõppeval nädalal kooliasjadega need noored, kel jäi tänavu gümnaasium seljataha: eelmise nädala lõpus ja selle alguses selgusid ülikoolidesse pääsejad.

Mida pärast keskhariduse omandamist õppima minna, on üks olulisemaid ja seetõttu ka raskemaid küsimusi inimese elus. Jah, me teame, et tänapäeval kestab õppimine kogu elu, ning ajakirjanik ja vähiraviaktivist Toivo Tänavsuu, kes läks 38-aastaselt arstiks õppima, on hea näide selle väite tõele vastavusest. Ent isegi kui meil peaks elus olema mitu stardijoont, sõltub meie positsioon nendel suuresti just gümnaasiumijärgsetel aastatel juhtuvast.

Tagasi üles