R, 9.12.2022

Folgifestivali ehitus algab Viljandis pühapäeval

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Folgifestivali ehitus algab Viljandis pühapäeval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mitmel viimasel aastal on Vabaduse plats olnud pärimusmuusika festivali sissepääsu ja piletimüügiala, tänavu tuleb sinna tagasi suur telk, kus on mitu kontserti ja ööklubid.
Mitmel viimasel aastal on Vabaduse plats olnud pärimusmuusika festivali sissepääsu ja piletimüügiala, tänavu tuleb sinna tagasi suur telk, kus on mitu kontserti ja ööklubid. Foto: Valdo Ots

Et Viljandi pärimusmuusika festival saaks neljapäeval alata ning taas ligi 20 000 inimest võõrustada, algab festivali ala ehitamine pihta juba pühapäeval ning Vabaduse plats suletakse kümneks päevaks.

Et Viljandi pärimusmuusika festival saaks neljapäeval alata ning taas ligi 20 000 inimest võõrustada, algab festivali ala ehitamine pihta juba pühapäeval ning Vabaduse plats suletakse kümneks päevaks.

Viljandi suurima festivali saabumisest hakkab linlane aimu saama pühapäevast, mil keelatakse Vabaduse platsile parkimine ning pannakse kinni ka seal asuv elektriautode laadimispunkt. Uuesti pääseb Vabaduse platsile alles 31. juulil, autosid laadima lubatakse pisut varem.

Festivali halduspealiku Peedu Põllu seletusel saab Vabaduse platsist pühapäeval sisuliselt laoplats, kuhu tuuakse festivali korraldamiseks vajalik materjal, mida siis järgmiste päevade jooksul lossimägede ja lauluväljaku piirkonda edasi viiakse ja õigele kohale seatakse.

Vabaduse platsile kerkib aga üle mitme aasta taas suur telk, kus peetakse folgi ööklubi ja antakse ka päevaseid kontserte. «Sel aastal me enam Väike-Turu tänaval asuvat tuletõrjehoovi ei kasuta ning ka Sakala keskuse hoovis on kontserdid reedel ja laupäeval,» selgitas Põld.

Lisaks telgile mahub platsile ka piletimüügiala ja peasissepääs festivalialale.

Esmaspäevast suletakse Vaksali tänavalt Viljandi mõisa juurde viiv sissesõidutee, mõisapark, Tasuja puiestee, Lossi tänav Varese sillast kuni Pika tänavani, lossimäed, Talli tänav ja lauluväljak.

24.–28. juulini on suletud Kaalu tänava ja Viljandi spordihoone kõrval asuvad parklad ning Sakala keskuse hoov. Festivali kontsertide ajal 26. ja 27. juulil on kella 15–23 suletud Turu tänava lõik, mis jääb Kaalu tänava ja Tallinna tänava vahele.

Festivali avapäeval on kella 12.30–12.50 festivali rongkäigu ajaks suletud Tallinna tänava lõik, mis jääb Jakobsoni ja Kauba tänava vahele. Liiklejatel tuleb festivali ajal olla Tallinna tänava kesklinna lõigul sõites olla ettevaatlik, sest korraga liigub väga palju inimesi ning soovitav oleks võimaluse korral seda tänavat järgmise nädala lõpul autoga sõites vältida.

Samuti peab arvestama asjaoluga, et festivali ajal on linnas tavalisest palju rohkem parkijaid ning parkimiskohti napib.

Märksõnad
Tagasi üles