R, 3.02.2023

Viljandi pürib käsitöö- ja rahvakunsti linnaks

Alice Lokk
, reporter
Viljandi pürib käsitöö- ja rahvakunsti linnaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ettevõtmise eestvedaja Villem Varik ütles, et loomelinnaks saades jõuab Viljandisse uusi huvitavaid üritusi, mis toob palju turiste.
Ettevõtmise eestvedaja Villem Varik ütles, et loomelinnaks saades jõuab Viljandisse uusi huvitavaid üritusi, mis toob palju turiste. Foto: Gerthrud Grents

Viljandi kandideerib sel aastal UNESCO loomelinnade võrgustikku käsitöö- ja rahvakunsti linnana. Peamine eesmärk on pärimuse ja pärandkultuuri väärtustamine ning selle edendamine.

Loomelinnade võrgustikku saab kuuluda seitsmes kategoorias nagu kirjandus, muusika, film, meedia, gastronoomia, disain ning käsitöö ja rahvakunst. Idee üks elluviijatest, Viljandimaa loomemajanduskeskuse juhataja Villem Varik ütles, et Viljandi sobib just sellesse kategooriasse, sest siin on tugevalt esindatud kaks suunda: käsitöö ja traditsiooniline kunst. «Teine valdkond oleks olnud muusika. Tunnen, et pärimusmuusika väärtustamisega on kõik hästi ning pärimusmuusika ait teeb suurepärast tööd. Kuna loomemajanduskeskus tegeleb ka metalli ja tekstiili valdkonnaga, siis tundus igati mõistlik selle pärandi väärtustamine läbi kunsti ja käsitöö.»

Märksõnad
Tagasi üles