Teisalt kahtled, kas suudad sel juhul kontrollida töötaja ülesannete täitmist ja tagada tema ohutust ning säilitada meeskonnatunnet. Ka töötaja mõtleb samade asjade peale ning sellele, kuidas kaugtööl paremini ja tõhusamalt hakkama saada.
Kaugtööd kasutatakse eri põhjustel ja aina sagedamini, sest see aitab mugavamalt ühitada töö- ja eraelu. Kaugtööd tehakse selleks, et ei peaks oma kodust maapiirkonnas linnasaginasse kolima, et jõuaks lapsele normaalsel ajal lasteaeda järele, et saaks loobuda igahommikusest ummikust või pikast rongisõidust ...
Viimase viie aastaga on kaugtöö tegemine Eestis kahekordistunud. 2018. aastal tegi siin kaugtööd ligi 107 000 inimest. Kaugtööd tehakse kodus, raamatukogus, kohvikus ja teinekord ka ühissõidukis. Täiesti tavapärased on näited pereisadest, kes vastavad töistele e-kirjadele lapsega kodus olles, või noorukitest, kes peavad loengu vaheaegadel tööandjaga ärikohtumisi Skype’i vahendusel.
ALGNE RÕÕM, et tööd ja eraelu suudetakse ühitada, võib peagi siiski vaibuda. Kaugtööga kaasnevad ja sageli süvenevad samad mured mis kontoris olles, kuid teinekord tekivad juurde ka täiesti uued. Kaugtööd tegev inimene võib avastada, et kodus või kohvikus ei olegi hea ega sobiv töötada. Vajadusest tööd ja pereelu ühitada töötatakse tihtipeale tegelikult märksa halvemates tingimustes kui kontoris, unustatakse tähelepanu pöörata oma töökeskkonnale, tehakse tööd valedes asendites, halva valgustusega ja ilma puhkepausideta.
Vahel võib kaugtöö tähendada pikaajalist üksinda töötamist ja sotsiaalset eraldatust, teinekord töötegemist keset kärarikast kohvikut või kodus sagivaid lapsi. Kaugtööd võivad iseloomustada ka suur intensiivus, töötamine õhtuti ja nädalavahetustel, senisest suurema vastutuse võtmine ning töö ja eraelu segunemine viisil, mis häirib nii töö- kui elukorraldust.