Helesinised silopallid Eestimaa põldudel juhivad tähelepanu meestehaiguste ennetamisele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eestimaa põldudel olevad sinises kiles silopallid juhivad tähepanu meestehaiguste ennetamisele.
Eestimaa põldudel olevad sinises kiles silopallid juhivad tähepanu meestehaiguste ennetamisele. Foto: Egert Kamenik

Sel suvel võib Eesti põldudel märgata helesiniseid silopalle, mis juhivad tähelepanu meeste tervisele. Helesinisesse rüüsse pakendatud silopallide eesmärk on tõsta teadlikkust eesnäärmevähi ennetamise kohta ning toetada Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku mobiilse meestearsti kabineti tegevust Eesti eri piirkondades. 

Baltic Agro läkitatud pressiteates on välja toodud, et iga silopallikile rulli müügist annetatakse osa Tartu ülikooli kliinikumi meestekliinikule. Viljandimaal on võimalik siniseid silorulle näha näiteks Saimre Viljakasvatuse põldudel.

“Helesinine tähistab eesnäärmevähi vastast võitlust ning selle haiguse ennetamise oskust ja olulisust. Kui eelmisel aastal toetasime roosa silopallikile abil Eesti Vähiliidu mammograafiabussi tegevust, siis sel aastal on fookuses meeste tervis,” selgitas Baltic Agro tootejuht Tiina Meikar.

“Kampaanias osalemine annab igale Eesti põllumehele võimaluse aidata meestel teadvustada eesnäärmehaiguste varajase avastamise vajalikkust. Haiguste eest pole keegi kaitstud, aga meil on võimalus anda oma panus,” lisas Meikar.

Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku juhi ja meestearst Margus Punabi sõnul on eesnäärmevähk korrigeeritav haigus, kuid selleks tuleb see varajases staadiumis avastada. Riskirühmas on mehed, kelle suguvõsas on haigus varem esinenud, samuti soodustab haiguse teket loomse rasva- ja liharikas toit.

“Eesti mees on oma loomult selline, et ei lähe arsti juurde. Kui arstikabinet mööda maakondi ringi sõidab, suurendab see kindlasti kontrollimise protsenti ning suurendab võimalust, et haigus leitakse üles õigel ajal, kui see on kenasti ravitav,” rääkis Punab. “Eesti on Euroopas eesnäärmevähki suremuse poolest esirinnas, seega on laialdane haigusest teavitamine väga vajalik ning suur tänu ettevõtjatele, kes on projekti toetanud ja valiku sinise kile kasuks juba teinud.”

Kui kogu Trioplasti pakutav kile silopallide valmistamiseks ära kasutada, siis saab sellest teha 44 800 silorulli.

Tagasi üles