E, 6.02.2023

Kutseline teatrivaataja läheb lavastajaks õppima

Alice Lokk
, reporter
Kutseline teatrivaataja läheb lavastajaks õppima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alissija-Elisabet Jevtjukova vaatas ära kõik eelmise aasta uuslavastused.
Alissija-Elisabet Jevtjukova vaatas ära kõik eelmise aasta uuslavastused. Foto: Kristjan Teedema

Eelmisel aastal korraldas Kinoteater aasta kestva eksperimendi, kus varem mitte kunagi teatrietendusi näinud Valga tüdruk Alissija-Elisabet Jevtjukova pidi ära vaatama kõik Eesti teatrite uuslavastused. Eksperimendist tekkis tal teatri vastu nii suur huvi, et sügisest asub Jevtjukova Viljandi kultuuriakadeemias lavastajaks õppima.

Jevtjukova rääkis, et kindel otsus õppida lavastajaks tekkis siis, kui oli teatrietendusi vaadanud üle poole aasta. "Aasta esimeses kolmandikus tahtsin näitlejaks, siis mõtlesin dramaturgiks saada. Augusti lõpuks olin juba täiesti kindel, et minust saab varsti lavastaja." Jevtjukova lisas, et teater on väga võimas tööriist, millega maailma muuta. "See on võimalus panna inimesi kahtlema võib-olla nende seniajani kivistunud maailmavaadetes."

Jevtjukova sõnul nägi ta aasta teises pooles mitut omapärast lavastust, mis panid tundma, et praegu on turvaline aeg siirduda teatrimaailma uute mõtetega. Nendeks olid NUKU teatri "Gulliveri reisid", Paide teatri "Kaitseala" ja Taarka pärimusteatri "Vanahunt". "Aasta lõpus oli Tartu Uue Teatri "Hingede öö", mis oli imeline lõpp minu projektile ja see andis nii palju inspiratsiooni ja motivatsiooni."

Märksõnad
Tagasi üles