Sisukord
Paberleht
Paberleht

Solman: mina ei kiusa kedagi

4 min lugemist
Rahvastikuminister Riina Solman külastas möödunud reedel oma sünnilinna Viljandit. FOTO: Erik Prozes

Möödunud reedel oma sünnilinna Viljandit külastanud rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) peab talle nimeseaduse tõttu osaks saanud süüdistusi samasooliste perekondade kiusamises alusetuks.

Rahvastiku juurdekasvust rääkides tõdes minister, et ühiskonnas toimuvad arutelud ei tohi viia selleni, et naised tunnevad survet sünnitada ja seeläbi üksinda Eesti vabariiki päästa.

Selle asemel tuleb keskenduda pere- ja lastesõbraliku ühiskonna arendamisele ja tagada, et oleks tublisid mehi, kellega koos naised perekonda luua sooviksid. Viimati nimetatu tagamiseks tuleb alustada haridussüsteemist, kus poisid kipuvad endiselt tüdrukutest maha jääma ega kujune seega naistele soositud partneriteks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ütlesite töökäte puuduse üle kurtnud ettevõtte Hansa Candle juhile lohutuseks, et Viljandi lasterikaste perede liidu liikmed lubasid Viljandimaale lapsi juurde sünnitada. Ent kuidas tagada, et need lapsed suureks kasvades Viljandisse jäävad?

Ütlesin naljaga pooleks, kuid see on muidugi probleem. Laseme maapiirkondades lapsi kasvatada ja seda halvemates tingimustes kui pealinnas. Siin on ikkagi vähem võimalusi. Siis tõmbame järelkasvu linna ja maale midagi tagasi ei anna.

29.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto