Mulgi vallas jätkub varguste laine. Jäljed viivad Lätti

Juuli algul varastasid kaks meest Mõisakülas esmalt kaks käru ja siis kõiksugu kraami, aga jäid kriuksuvat käru läbi väikelinna veeretades kohalikele vahele. Põgenevad vargad jätsid saagi Mõisaküla ääres asuvale põllule ja jooksid Läti pinnal asuvasse võssa. FOTO: Lõuna prefektuur

Mulgi valla piiriäärsetel aladel jätkub politsei teatel varguste laine, mille keskmes oli suve algul väike Mõisaküla linn. Politsei menetluses on üle kümne samasuguse käekirjaga vargusjuhtumi ning kõik jäljed viivad Lätti.

Viljandi jaoskonna eriasjade uurija Karin Saar ütles, et politseiuurijad tegutsevad aktiivselt selle nimel, et tuvastada varguste toimepanijad. „Viljandi uurijate laual on nüüdseks Mulgi vallas juba üle kümne vargusjuhtumi, mis on sarnase käekirjaga ning mille jäljed kisuvad üle piiri Lätti. Teeme naaberriigi politseiga koostööd ning oleme samm-sammult lähemale jõudnud sellele, et varguslainele punkt panna,“ rääkis ta.

Politseiuurija selgitas, et vargad ülemäära palju vaeva ei näe, vaid tulevad ööpimeduses vaiksemal ajal majaõuesid uurima ning kõik, mis on kergesti kättesaadav, see ka kaasa võetakse. Suurel osal juhtumitest algab vargus sellega, et võetakse aiakäru ja laotakse sinna peale tööriistu, trimmereid ja muud kiiresti äraviidavat kraami.

„Kohalikud on jaganud politseiga kahtlaste isikute ja sõidukite kohta tähelepanekuid, mis on abiks uurimisel,” kinnitas Saar ja lisas, et politsei palub jätkuvalt, et igast kahtlusest hädaabinumbril 112 teada antaks. „Näiteks siis, kui märkate võõraid, kes tunnevad põhjendamatut huvi eraaedades leiduva vastu. Kahtlusi võiks äratada seegi, kui maapiirkonnas sõidetakse aeglaselt ringi, küsitakse kummalistel ettekäänetel teejuhatust või näiteks tullakse õuele ja pakutakse midagi müügiks eesmärgiga vaadata üle, kas ja mis teil seal leidub,“ kirjeldas uurija.

Kahtlaseid isikuid või sõidukeid märgates on esmatähtis üles kirjutada auto number ja meelde jätta inimeste välimus.

Lisaks palub politsei, et kui kellelgi on piiriäärses piirkonnas isiklikke turvakaameraid, millest politsei ei pruugi teadlik olla, võiks omanikud nende salvestused üle vaadata. Kui videopildis on märgata kahtlane isik või tegevus, siis palub politsei sellest kindlasti teada anda. „See võib aidata kahe kuriteoga seotud mehe isiku kiiremini kindlaks teha ning ennetada jätkuvaid vargusi,” lisas uurija.

Politsei soovitab seni, kuni töö varaste leidmiseks käib, kohalikel valvas olla ja oma väärtuslik vara kõrvaliste silmade eest ära panna. „Saed, trimmerid, paadimootorid ja muu väärtuslik ning mõistagi ka aiakärud tuleks praegusel ajal igal õhtul panna kohta, kust kõrvalised isikud uksi avades neid kätte ei saaks,“ rõhutas Karin Saar.

Tagasi üles
Back