N, 8.12.2022

Ait kutsub infopunkti oma majja

Kirke Katariina Siimso
Ait kutsub infopunkti oma majja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Turismiinfokeskus võib peagi uueks koduks saada kas SEB panga vana maja või pärimusmuusika aida.
Turismiinfokeskus võib peagi uueks koduks saada kas SEB panga vana maja või pärimusmuusika aida. Foto: Kenno Soo

Tuleval aastal lammutamisele minevas ametite majas aastaid tegutsenud turismiinfokeskus vajab endale uut asukohta ning uusi ruume on turistide abistajatele pakutud pärimusmuusika aidas ning SEB panga endises hoones.

Sel nädalal saatis pärimusmuusika keskuse juht Tarmo Noormaa Viljandimaa omavalitsuste liidule pakkumise alustada läbirääkimisi, et turismiinfokeskus koliks lossimägede veerel seisva aida fuajeesse ning see annaks võimaluse ühendada praeguse majajuhi ja turismiinfokeskuse töötaja ametikoha.

​Asukoht ülioluline

Turismiinfokeskuse infokonsultant Angela Aru pole aga pärimusmuusika aita kolimisest ülemäära vaimustuses. «Keskus peaks olema seal, kus inimesed sellele nii-öelda otsa koperdavad, aga aita peaks eraldi minema,» selgitas Aru.

Konsultant tõi välja, et praeguses asukohas ei käi infopunktis ainult need inimesed, kes lähevad lossimägedesse, vaid ka Viljandist läbi sõitjad ning teistest Eesti linnadest tulevad turistid. Küsitakse bussijaama, raudteejaama või notari asukohta ja ka lihtsalt teejuhatust.

«Just läbisõitvate turistide tõttu on Viljandi infokeskus ka üks Eesti külastatavamaid,» selgitas Aru ja tõi näiteks, kuidas reede lõunaks oli infopunktist läbi käinud juba ligi 30 inimest. Suurem osa neist küsis nõu Viljandi söögikohtade kohta. «See näitab, et turismiinfokeskus peab olema kesklinnas, sest asukoht on ülioluline. Turismiinfo eesmärk on olla inimestele käeulatuses ja võimalikult lähedal. Seda eesmärki ait aga ei täidaks,» rääkis Aru ning nentis, et asukoha poolest sobiks endine SEB panga hoone paremini.

Pakutavate ruumide kohta konsultandil aga pretensioone polnud, sest praegune umbes 45-ruutmeetrine ala on klientide teenindamiseks optimaalne. Suvel käib sealt palju inimesi läbi, talvel nii suurt nõudlust pole.

Aru rõhutas, et ta mõistab pärimusmuusika keskuse taotlust täielikult, kuid infopunkt peaks siiski jääma linnas selgelt nähtavalt kohale. «Ait pole meie esimene valik.»

​Samasugused ülesanded

Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa kutsus aga läbirääkimistele. «Meie põhiline idee on, et meil ja infopunktil on palju sarnaseid funktsioone: mõlemad on kogu aeg lahti ja inimesed käivad infot küsimas.»

Noormaa rõhutas, et nende arvates tundub kahe institutsiooni ühildamine igati loogiline, sest nii oleks linnale kasulikum ja hoiab kokku mõlema kulusid.

Juhataja nõustus, et ametite maja esise parkla kadumisega läheb turistidel parkimisega võib-olla keerulisemaks, kuid tema arvates on Viljandis parkimine niikuinii keeruline. Samas on sellele murele lahendus juba leitud, sest Tasuja puiesteed on kavas laiendada ning sinna luuakse parkimiskohad diagonaalselt ning parkla suureneb.

«Meie peamine argument on, et ait on Viljandi kõige tähtsam turismiatraktsioon, sest turistid lähevad alati lossimägedesse jalutama ja inimesi käib meie juurest läbi palju,» põhjendas juhataja.

Viljandimaa omavalitsuste liidu esimees Alar Karu kinnitas, et turismiinfokeskuse uue asukoha variantideks on SEB panga vana maja ja pärimusmuusika ait, aga kindlat otsust ei ole veel tehtud.​ Angela Aru kinnitas, et asja hakatakse põhjalikult arutama augustis.

Märksõnad
Tagasi üles