Võhma linna päevade tõmbenumbriks saab soomusrong Wabadus

Laadapäevade ajal jõuab sõidujärjega Võhmasse Eesti Vabariigi ja Eesti Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valminud juubeliaastal soomusrong nr. 7 „Wabadus“.

FOTO: Kristen Jüriväli/eesti Sõjamu

Juba mitu aastakümmet on Võhma aastasündmuseks olnud linnapäevad. Sedapuhku saavad need stardi reede hommikul ja kestavad laupäeval hilisööni välja. ""Jalad selga, rattad alla – kõik Võhmasse kokku!“ – nii kutsutakse laadalisi ja kontserdikülastajaid Võhmasse sellel reedel ja laupäeval juba 23. korda,“ sõnas ürituse peakorraldaja, Põhja-Sakala valla kultuurispetsialist Evelyn Härm.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Meelelahutust jagub Härmi kinnitusel rohkelt mõlemasse päeva ja õhtusse. Samuti leiab aset traditsiooniline Kesk-Eesti laat.

Laadapäevade ajal jõuab sõidujärjega Võhmasse Eesti Vabariigi ja Eesti vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valminud soomusrong nr 7 Wabadus. Taasloodud soomusrong Wabadus liigub tänavu mööda kunagist lahinguteed jutustades Eesti vabaduse saavutamise lugu. Soomusrongi pidulik tervitamine on 12. juulil kell 11. Meeleolu loovad Puhkpillistuudio ja segakoor Leelo. Soomusrong Wabadus peatub Võhmas 11.–14. juulini ja on avatud iga päev kella 11–18.

Tagasi üles