Ugala 99. hooajal külastas teatrilavastusi ligi 87 000 inimest

Võrreldes eelmise aasta hooajaga on teatrikülastajate arv langenud, sest 98. hooajal küündis etendusi vaadanute arv 88 838 inimeseni. Ugala teateri 97. hooajal oli külastajaid 77 010.

FOTO: Marko Saarm

Ugala teatri 99. hooaeg sai punkti 7. juulil, kui viimast korda jõudis publiku ette suvelavastus „Ruth“. Teater kogus hooaja jooksul ligikaudu 87 000 külastust ning ühtekokku anti 298 etendust.

Publiku seas olid 99. hooajal kõige populaarsemad lavastused muusikal „Once“ 12 515, „Meistrite liiga“ 11 793, „Kohtume kell 8 Noa laeval“ 7803, „Emadepäev“ 7165, „Kõrboja perenaine“ 5765 ning „Vai-vai vaene Vargamäe“ 5517 vaatajaga.

Ugala turunduse ja avalike suhete juht Mari Nurk edastas, et 99. hooajal jõudis lavale üheksa uuslavastust.

"Erakordselt viljakas oli sel hooajal lavastaja Andres Noormets, kes tõi publiku ette kolm uuslavastust," kommenteeris Nurk. Noormetsa tõlgendus Henrik Ibseni näidendist „Naine merelt“ avas Ugala 99. hooaja. Noormetsa käe all jõudsid möödunud hooajal lavale ka Andrew Bovelli perekonnadraama „Surmkindlad asjad siin elus“ ning suvelavastus „Ruth“, mille kaasautor Noormetsa kõrval oli Soome dramaturg Esko Salervo.

Pärast kümneaastast pausi jõudis Ugala lavale muusikal. Taago Tubin lavastas Iiri muusikali „Once“, mille peaosades on Priit Võigemast ja Laura Kalle. John Carney samanimelisel mängufilmil põhineva muusikali libreto autor on tuntud Iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová. Muusikajuhtidena olid lavastusprotsessi juures Peeter Konovalov ja Andre Maaker.

Lavastaja Taago Tubinalt jõudis sel hooajal lavale ka teine lavastus – Eno Raua põnevusromaanil „Etturid“ põhinev lavalugu, mida teater mängib suvel kümme korda Järvamaal Albu külas Kukenoosi küünis. Sügisest naaseb lavastus taas oma algsesse mängupaika, Ugala väikesesse saali.

Publiku poolehoiu võitis sel hooajal esietendunud Ugala teatri näitlejatele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud näidend „Meistrite liiga“, mille kirjutas näitekirjanik Urmas Lennuk just neid kahte Ugala legendi silmas pidades ning mille lavastas Tanel Ingi.

Turunduse ja avalike suhete juhi sõnul rikastasid Ugala noorematest lavajõududest repertuaari Ringo Ramuli ja Marika Palmi lavastused. Ramul lavastas Ugala teatri väikeses saalis Nick Payne’i armastusloo „Tähtede seis“ ning jõulukuul rõõmustas väikesi teatrisõpru Palmi lastelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“.

Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam, kelle jaoks 99. hooaeg jäi viimaseks hooajaks selles ametis, tõi kevadel lavale tragikoomilise autorilavastuse „Toru. Krossides läbi elu“, mis räägib ühest motokrossist läbiimbunud Eesti perekonnast.

Ugala hooaja kevadpidu kujunes aga ühtlasi hüvastijätupeoks Ugala teatrit viimased viis aastat juhtinud teatrijuhile Kristiina Alliksaarele ja loomingulisele juhile Ott Aardamile. Juulikuust asus teatrijuhi kohustusi täitma Garmen Tabor. Loomingulise juhi konkurss kestab 12. augustini.

Ugala teater alustab taas etenduste andmist 21. augustil, kui Kukenoosi küünis etendub veel neli korda põnevusdraama „Etturid“. Oma 100. juubelihooaja avab teater aga Ringo Ramuli lavastusega „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ 14. septembril.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles