Kultuuriakadeemiasse tuli viimaste aastate suurim arv sisseastumisavaldusi

Kultuuriakadeemiasse tuli see aasta 512 sisseastumisavaldust, mis on viimase seitsme aasta rekord.

FOTO: Marko Saarm

Avalduste vastuvõtt Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse on selleks aastaks lõppenud. Koos kevadise vastuvõtuga ingliskeelsetele õppekavadele õppima asumiseks laekus 512 avaldust, mis on viimase seitsme aasta rekord.

Kultuuriakadeemia turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Aet Seil ütles, et kultuuriakadeemia eestikeelsetele rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 450 ja magistriõppekavadele 52 avaldust. Kõige rohkem avaldusi, 113, esitati muusika õppekavale õppima asumiseks. Sellele järgnes teatrikunst 104 avaldusega ning huvijuhi-loovtegevuse õpetaja erialale oli kandideerinud 90 inimest.

"Suurim konkurss ehk 6,5 soovijat kohale oli oodatult teatrikunsti õppekaval," ütles Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Ave Matsin. Teatrikunstile järgneb huvijuht-loovtegevuse õpetaja sessioonõppe õppekava, mille kohale oli 4,5 soovijat ning muusika päevaõppe õppekava ühele kohale oli kolm soovijat.

"Meil on väga hea meel, et vaatamata heitlikele aegadele on esitatud avalduste hulk viimase seitsme aasta suurim," ütles Matsin. "Ilmselgelt peegeldab see akadeemia pingutusi õppekavade arendamisel. Viimati oli nii rohkelt huvilisi 2012. aastal, kui toimus viimane Viljandi vastuvõtt Tartusse liikunud infohariduse osakonna õppekavadele."

Viljandi kultuuriakadeemia direktori Iñaki Sandoval Campillo sõnul on alates 2015. aastast, mil tema liitus Viljandi kultuuriakadeemiaga, sissastujate arv tõusnud 40 protsenti. "See näitab selgelt, et kultuuri valdkonna erialad on noorte seas jätkuvalt populaarsed," ütles ta. "Tudengite arvu suurendamiseks uuendame regulaarselt õppekavasid ning kaasame ka rahvusvahelisi üliõpilasi ja õppejõude."

Viljandi kultuuriakadeemiasse võetakse uueks õppeaastaks vastu 153 üliõpilast rakenduskõrghariduse õppekavadele ja 38 üliõpilast magistriõppesse. Uutest õppekavadest on sel aastal esimest korda vastuvõtt ingliskeelsele heli- ja visuaaltehnoloogia magistriõppekavale.

Sisseastumiseksamite periood Viljandi kultuuriakadeemias algab täna, 8. juulil ja kestab 14. juulini. Tartu ülikool avaldab vastuvõetute esmased nimekirjad 15. juulil ja hiljemalt 17. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada oma õppima tulek. Vabanenud õppekohti täidetakse pidevalt 19. augustini.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles