Viljandimaa juubelipidulised alustasid rongkäiku
Kell 22.50 galerii parandatud

Viljandimaa rühmad alustasid rongkäiguga.

FOTO: Eda Kivisild

Täna kell 13 alustasid rahvapidulised Tallinna kesklinnast juubeli laulu- ja tantsupeo rongkäiguga. Tallinna tänavatele on pidulisi saatma tulnud sadu inimesi ning ilm on pidupäevale kohane. 

"Ilm on suurepärane, rongkäik kulges hästi ja tuju on hea," hüüdsid Viljandi Kesklinna kooli tütarlaste koori lauljad kui ühest suust.

Laululava suunas liikus 47 000 osavõtjat. Pärast Valgamaa pidulisi alustasid kell 15 sammusid Viljandimaa laulu- ja tantsurühmad. Kooridele ja rühmadele hüütakse järjest ergutusi, lapsi oli tervitama tulnud väga palju tuttavaid ja vanemaid.

Kokku esindab Viljandimaad 36 tantsurühma ning 40 koori. Mulgimaa pidulised kõndisid laululavale koos Toomas Hendrik Ilvesega. Viljandi linna koosseisudega osalesid rongkäigus ka külalisorkester Leedust ning võimlejad. Laulu ja rõõmuhõiskeid jagus terve rongkäigu vältel.

Viljandimaa koosseisudega tegi rongkäigu läbi ka endine Sakala ajakirjanik Rannar Raba, kes koos rahvatantsurühmaga Vabajalg läbis teekonda koguni kaks korda – nii Tartu kui Viljandi koosseisuga. "Vabajala koosseis on meile teadaolevalt ainukene, kes on rongkäigu kaks korda läbi jalutanud, tegime sama ka noorte laulupeol, 2011. aastal," selgitas Raba. Laulupeo meeleolu on tema sõnul ülev ning tuju on kõigil suurepärane.

Tagasi üles