Olukorrast idapiiril viis aastat hiljem

Piirivalvurid ja koer seisavad Võrumaal Setomaa vallas kunagise Hõbeoja piirpunkti kandis. Mõni aasta tagasi oli siin mets ja võsa, nüüd on vaade piirkoridorile Eesti poolelt avar. Venemaa kulgeb all vasakul küljel.

FOTO: Marko Saarm

«Praegu on meil ärevad ajad,» lausub Eesti piirivalvur kohas, kus ligi viis aastat tagasi võttis Vene piirivalve kinni Eesti kaitsepolitseiniku. Lisaks on tema sõnul andmeid, et meie, Sakala ajakirjanik ja fotograaf, rikkusime piirirežiimi ala.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kokku kolm piirivalvurit nõuab meilt aru ning fotograaf peab kaamerast ette näitama, milliseid pilte on ta piiri ääres teinud. Olukord näib tõsine. Veel uurib piirivalvur oma nutitelefoni saabunud piirikaamera fotot, millest paistvat, et olime läinud lubatust kaugemale.

Meile pole ta nõus seda fotot näitama. Mõnda aega pilte vaadanud, jõutakse siiski järeldusele, et kõik on hästi. Ka jäljed, mille heina sisse jätsime, pole ulatunud tavakodanike jaoks üle keelujoone. Piirivalve lubab, et võime piiri ääres edasi olla. Peamine, et me keelumärgist kaugemale ei läheks.

Tagasi üles