P, 3.12.2023

Viljandi järvel vahetatakse kaks aastatega kulunud silda uute vastu

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments
Viljandi järve sildade parandus võetakse ette eeskätt kalameeste tingimuste parandamiseks.
Viljandi järve sildade parandus võetakse ette eeskätt kalameeste tingimuste parandamiseks. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi järve Viiratsi-poolsesse otsa jääv kalameeste sild ja otse ranna vastas asuv Paadimehe sild vahetatakse lähiajal uute vastu, sest linn sai harrastuskalastajate taristu arendamiseks Keskkonnainvesteeringute Keskuselt üle 8300 euro toetust.

Mõlemad sillad on 6-7 aastat vanad ja aja jooksul räsida saanud. Ühel sillal on puhkajad lausa lõket teinud, mõlemal on aga pontoonid talvede ja jääga kahjustada saanud ning vesi on rikkunud ka puitosa.

Ehkki raha tuleb ametlikult harrastuskalameeste tingimuste parandamiseks, on sillad mõeldud kõigile, kes neid kasutada soovivad. Eeskätt ranna vastas asuv Paadimehe sild on väga populaarne nende paadisõitjate seas, kes paadi laenutavad ja tunniks-paariks järvele lähevad.

Viljandi maastikukaitseala kaitsekorralduskavas nähakse ette Viljandi järve paadisildade ja randumiskohtade rajamist ja väljaarendamist. Harrastuskalastajate taristu parandamise projekt on saanud toetuse ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse kalanduse programmist. Viljandi linna esmane eesmärk oli küll arendada Huntaugu ranna piirkonda, kuid selle tegevuse jaoks linn abi ei saanud, küll aga toetati vanade sildade uuendamist.

Projekti maksumus on 9268 eurot, millest Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetus on 8337 eurot ja ülejäänud raha on linnaeelarvest. Uued paadisillad paigaldatakse 2020. aasta kevadeks. Vanu sildu ei kavatse linn siiski ära visata, vaid neile otsitakse järvel uus koht.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles