Cleveroni akadeemiasse pürib üle 100 tahtja

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mai algul kutsus Cleveron kõiki huvilisi oma akadeemia lahtiste uste päevale
Mai algul kutsus Cleveron kõiki huvilisi oma akadeemia lahtiste uste päevale Foto: Elmo Riig

Oma akadeemiat looval pakirobotite tootjal Cleveronil tuleb nüüd enam kui saja soovija seast välja valida need 40 inimest, keda kutsuda vestlusvooru ning neist jääb omakorda alles 20, kes pääsevad esimestena uude kõrgkooli, mille loovad kahekesi aktsiaselts Cleveron ja rakenduskõrgkool Mainor.

Cleveroni juhataja Arno Küti sõnul tegi esimesse vooru pääsemiseks vajaliku testi ning saatis oma motivatsioonikirja ja -video enam kui 100 kooli tahtjat. «Neid, kes jätsid testi tegemise pooleli, me ei lugenud,» lisas ta. Testi said kõik soovijad teha veebi kaudu.

Nüüd tuleb kooli asutajatel selle nädala jooksul välja valida 40 parimat, kellega hakatakse järgmisel nädalal vestlema. Juuli lõpuks peaks esimene kursus olema komplekteeritud.

Kui soovijate hulk oli Küti sõnul selline nagu ettevõtte juhid kooli loomisest teatamise ajal lootsid, siis sisseastujate kvaliteet on oluliselt parem, kui loota juleti. „Näiteks paljud tahavad tulla mõnest välismaa ülikoolist ära, et meie kooli astuda,” rõõmustas Kütt.

Ettevõtte tarkvaraarenduse osakonna juht Indrek Jürgenson selgitas paar kuud tagasi kooli avatud uste päeval, et tudengid saavad sisuliselt osaks Cleveroni kollektiivist ning nautida neidsamu hüvesid, mida ettevõte pakub oma töötajatele, näiteks tasuta lõunat. Lisaks pakub Cleveron 5500-eurose õppemaksu katmist ja majutust ning iga kuu 400 eurot stipendiumi.

Ettevõtte omanik ja juht Arno Kütt on öelnud, et Cleveron loodab oma akadeemia vilistlased enda juurde tööle võtta, kuid koolitaja juures ametisse asumine pole kohustuslik. Cleveron loob oma rakenduslikku kõrgkooli koos Mainori kõrgkooliga.

Tagasi üles