Viljandi Tulevik tegi suurepäraselt kohanenud laenumängijast oma poisi

Mark Edur (kollases)

FOTO: Ülar Mändmets

Tänavuseks jalgpallihooajaks laenulepingu alusel Viljandi Tulevikku siirdunud ning siin kiiresti kodunenud ja põhikoosseisuliikmeks kujunenud noor äärekaitsja Mark Edur on nüüd täie rinnaga viljandlane, sest Tulevik omandas tema mängijaõigused.

20-aastase Eduri eelmine tööandja oli üheksakordne Eesti meister Tallinna FCI Levadia. Käimasoleva hooaja eel Levadia duubelmeeskonnast pooleaastase laenulepinguga Viljandisse tulnud mängija on 18 vooru vältel käinud platsil 15 kõrgliigakohtumises, neist kõigis algkoosseisus.

Vasakkaitsja positsioonil mängiv Mark Edur on ülemineku üle õnnelik ning ütles klubi pressiteenistusele, et loodab teenitud usaldust igati õigustada.

«Olen end Viljandis tundnud hoitud ja vajalikuna esimesest päevast alates,» rääkis Edur. «See, et mulle on siin loodud sellised tingimused mängimiseks ning klubi minu püsivalt Viljandisse ületoomise nimel säärast vaeva nägi, annab tohutu motivatsioonilaengu. Luban meeskonnale, treeneritele ja Tuleviku suurele fänniperele, et annan endast kõik, et võiksite minu ja meeskonna üle alati uhked olla. Olla lõpuks päriselt osa Viljandist, mis on mulle väga koduseks saanud, on väga hea tunne.»

Ka Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna peatreener Sander Post on saavutatud kokkuleppega väga rahul.

«Mark on end poole aastaga tõestanud kõrgliigaküpse mängijana,» kõneles treener. «Tõsi, tal on veel pikk tee minna, et olla stabiilselt hea ning tema areng mängijana kestab, ent meie meeskonda sobib Mark nagu valatult. Väärtustan väga Marki sisemist põlemist, kompromissitust ning mis kõige tähtsam: temas on olemas tahe saada tippmängijaks. Toetame tema püüdlusi igati ning mul on tõsiselt hea meel, et ta on nüüd päris meie oma poiss.»

Tuleviku jalgpallilklubi president Raiko Mutle sõnas pressiteate vahendusel, et tekkinud võimalusest Mark Eduri mängijaõigused omandada haarati kiiresti kinni. Ühtlasi tänas Mutle FCI Levadiat selle eest, et üleminekuprotsess sai kõiki osapooli rahuldava tulemuse.

«Marki püsiv liitumine meie klubiga on taaskordseks tõestuseks sellest, et tõime siia õige mehe laenule: mitte korraks läbi astuma, vaid pikemaajalisi plaane ellu viima. Ta on tänaseks meie klubi ja linnaga niivõrd suurepäraselt kohanenud, et teda võis juba varem oma poisiks nimetada,» kõneles Mutle. «Mängijana on Markil olemas kõik eeldused, et ehitada edukas karjäär.»

Tagasi üles