Laskekõlbmatuks muudetud relvad tuleb arvele võtta

Sakala
Copy
Laskekõlbmatuks muudetud relvad tuleb lasta teenistus- ja tsiviilrelvade registrisse kanda.
Laskekõlbmatuks muudetud relvad tuleb lasta teenistus- ja tsiviilrelvade registrisse kanda. Foto: Marko Saarm

Eelmise aasta juulis jõustunud relvaseaduse muudatus näeb ette, et politsei- ja piirivalveametis tuleb registreerida kõik jäädavalt laskekõlbmatuks muudetud tulirelvad. Selle kuu lõpuni ei pea teenistus- ja tsiviilrelvade registrisse sellise kande tegemise eest riigilõivu tasuma. Alates juulist on riigilõiv 30 eurot.

Isik, kellele kuulub relv, mis on muudetud laskekõlbmatuks ja mille kohta on väljastatud laskekõlbmatust kinnitav dokument enne eelmise aasta 1. juulit, peab esitama politsei- ja piirivalveametile hiljemalt 1. juulil avalduse selle teenistus- ja tsiviilrelvade registrisse kandmiseks ning laskekõlbmatust kinnitava dokumendi koopia.

Isik, kes esitab hiljemalt 1. juulil laskekõlbmatust kinnitava dokumendita laskekõlbmatu relva teenistus- ja tsiviilrelvade registrisse kandmiseks, peab relva andma politsei- ja piirivalveametile ning sellest kolme kuu jooksul esitama taotluse relva laskekõlbmatuks muutmiseks või laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamiseks või võõrandama relva relvaseaduses kehtestatud korras.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles