President kutsus kümme Viljandimaa noort roosiaeda

Tarvo Madsen
, Reporter
Copy
Vastuvõtt roosiaias 2012. aastal
Vastuvõtt roosiaias 2012. aastal Foto: Laura Oks

President Kersti Kaljulaid tunnustab neljapäeval kell 13 presidendi kantselei roosiaias tublisid üldhariduskoolide, kutsekoolide ja kõrgkoolide lõpetajaid. Sel aastal sai iga Eesti kool võimaluse saata vastuvõtule vähemalt üks esindaja ja kokku kutsuti 600 noort. Viljandimaa koolid saavad vastuvõtule saata kümme noort.

Viljandi gümnaasiumile anti võimalus saata vastuvõtule kaks õpilast ning teistest Viljandimaa koolidest sai kutse üks õpilane. Kõige rohkem medaliste oli sel aastal Viljandi gümnaasiumil, kel tuli 20 medalisti seast valida kaks õnnelikku. Gümnaasiumi direktori Ülle Matsini sõnul olid kõik medalistidest lõpetajad aktiivsed, kuid kool pidi tegema lihtsalt valiku, kes vastuvõtust osa saavad võtta. Tema sõnul lähevad sinna kaks kuldmedalisti ning valik sai tehtud koos õpetajatega.

Ainus Viljandimaa kool, kes polnud kolmapäeva hommikuks õpilaste seast vastuvõtule minejat välja valinud, oli Viljandi vaba waldorfkool. Tegevjuht Kristi Männi sõnul ei soovinud õpetajad õpilastest kedagi eraldi välja tuua.

Presidendi kantselei teatel laiendati tänavu kutsutute ringi, et tunnustada silmapaistvaid noori, kes on aktiivsed oma koolis või ühiskondlikus elus, ja väärtustada nii võimalikult suurt ringi võimekaid ja edukaid noori, kes kõigi oma kooli tublide nimel tunnustatud saavad. Valiku tegemine usaldati õpetajatele ja koolijuhtidele, kes arvestasid õpi- ja muid tähelepanuväärseid tulemusi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles